Koç Üniversitesi Dekanı Baha Yiğit Sayın kimdir? Baha Yiğit Sayın kaç yaşında, nereli, biyografisi…

Öğrencisinin üzerine yürüyen Koç Üniversitesi Dekanı Baha Yiğit Sayın, sosyal medyada tepkilerin hedefi oldu. Peki Baha Yiğit Sayın kimdir? Koç Üniversitesi Dekanı Baha Yiğit Sayın kaç yaşında, nereli? Baha Yiğit Sayın hakkındaki tüm ayrıntılar haberimizde...

featured

Koç Üniversitesi Dekanı ‘Baha Yiğit Sayın kimdir?’ sorusunun cevabı merak edildi. Üniversite öğrencilerinin sorunlarını ve taleplerini dinlerken bir öğrencinin üzerine yürüyen Baha Yiğit Sayın tepkilerin hedefi oldu. Peki Baha Yiğit Sayın kimdir? Öğrencisine ‘lan’ diyen Baha Yiğit Sayın kaç yaşında, nereli? İşte Koç Üniversitesi Dekanı Baha Yiğit Sayan’ın biyografisi ve öz geçmişi…

DEKAN ÖĞRENCİNİN ÜZERİNE YÜRÜDÜ: NE DİYORSUN LAN SEN

Koç Üniversitesi‘nde okuyan öğrenciler, kız ve erkek öğrencilerin aynı yerde yemek yiyebilmesinin yanı sıra birtakım taleplerini dile getirmek için bir araya geldi. Öğrencilerin taleplerini Dekan Baha Yiğit Sayın dinlemeye geldi. Bu sırada bir öğrenci konuşurken, Dekan Sayın “Sen ne diyorsun lan” diyerek öğrencinin üzerine yürüdü.

Öğrenci ‘Sen bana lan diyemezsin’ sözleriyle karşılık verirken, çevredekiler de dekanı alkış ve ıslıklarla protesto etti. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasıyla eleştirilerin hedefi haline gelen Koç Üniversitesi Dekanı Baha Yiğit Sayan’ın akademik hayatı ve akademik kariyeri merak edildi. Pek çok kişi Baha Yiğit Sayın kimdir ki böyle konuşabilir diye tepkilerin odağı oldu.

Baha Yiğit Sayan kimdir?

BAHA YİĞİT SAYIN KİMDİR? KOÇ ÜNİVERSİTESİ DEKANI BAHA YİĞİT SAYIN KAÇ YAŞINDA, NERELİ, BİYOGRAFİSİ…

Baha Yiğit Sayın 1993 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde lisans eğitimine başladı. 1999 yılında buradan mezun olan Sayın, yüksek lisans eğitimini 2001’de İngiltere’deki Warwick Üniversitesi’nde Uluslararası Ekonomi Hukuku alanında tamamladı.

Bir süre serbest avukatlık ve hukuki danışmanlık yapan Baha Yiğit Sayın, 2003 yılında aynı zamanda özel hukuk doktorası yapmakta olduğu İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Roma Hukuku Anabilim dalında araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı.

2003 yılında başladığı doktorasını 2009 yılında bitiren Sayın, 2009’da ise Koç Üniversitesi’ne geçti. Burada Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak görev yapan Baha Yiğit Sayın’ın; Uluslararası Ekonomi Hukuku, Uluslararası Finans Örgütleri, Uluslararası Hukuki Entegrasyon ve Hukuk Devletine Etkisi, Roma Özel Hukuku ve Borçlar Hukuku alanlarında makale ve yayınları bulunuyor.

Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Yiğit Sayın, hukuk lisans programı ve Yönetici Geliştirme Programları’nda Uluslararası Ekonomi Hukuku, Roma Hukuku, Hukuk Felsefesi, Avukatlık Hukuku, Alternatif Uyuşmazlık Çözüm Yolları ve Mesleki Etik konularında ders veriyor.

Baha Yiğit Sayın kimdir? sorusunun cevabını sizler için hazırladık…

0
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir