Rasim Kaan Aytoğu kimdir? İhlas Holding CEO’su kimdir? Rasim Kaan Aytoğu nereli, ne iş yapıyor, kaç yaşında?

Rasim Kaan Aytoğu kimdir? Twitter’da paylaşılan bir videoyla gündeme gelen İhlas Holding CEO’su pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Peki İhlas Holding CEO’su kimdir? Prof. Dr. Kaan Aytoğu kimdir, nereli kaç yaşında? İşte tüm ayrıntılar…

featured

Organize suç örgütü lideri olarak aranan Sedat Peker ile gazeteci Cem Küçük arasındaki tartışma yeni bir boyuta geçti. Peker yanlısı bir Twitter kullanıcısı tarafından paylaşılan bir videoda, Cem Küçük’ün de bünyesinde görev yaptığı İhlas grubuyla ilgili çarpıcı bir iddia ortaya atıldı. İhlas Holding CEO’su Rasim Kaan Aytoğu olduğu öne sürülen video kısa süre içinde Twitter gündeminde ilk sıralara yerleşince pek çok kişi İhlas Holding CEO’sunun kim olduğunu merak etti. Peki İhlas Holding CEO’su Rasim Kaan Aytoğu kimdir? Rasim Aytoğu nereli, kaç yaşında, evli mi? Ayrıntılar haberimizde…

Rasim Kaan Aytoğu kimdir?
Beylikdüzü Belediye Başkanı Mehmet Murat Çalık (Solda)-Rasim Kaan Aytoğu (Sağda)

Rasim Kaan Aytoğu kimdir?

Prof. Dr. Rasim Kaan Aytoğu 1961 yılında  İzmir  Karşıyaka’da doğdu. İlk ve orta eğitimini Karşıyaka’da, lise eğitimini İzmir Atatürk Lisesi’nde tamamladı. 

1982’de University of Illinois, ABD, Endüstri Mühendisliği’nden mezun oldu. 1985’te aynı üniversiteden Endüstri Yüksek Mühendisliği’nden şeref listesinde başarı ile mezun oldu. 1988’de Başbakanlık tarafından gönderildiği Harvard Üniversitesi, ABD İşletme Yönetimi Programını, 1989’da da Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı tarafından gönderildiği Birleşik Krallık Kamu İdaresi Enstitüsü, İngiltere’de Kamu Yönetimi – Uluslararası Finansman Programı’nı bitirdi. 1994’te Pacific Western Üniversitesi, ABD’de finans doktorasını tamamladı.

T. C. Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı’nda 1988-1989’da Planlama Uzmanı, 1990-1993’de Güneydoğu Anadolu Projesi (GAP) Direktörü olarak, 1994-1996’da T. C. Gazi Üniversitesi, Fen Bilimleri Enstitüsü Öğretim Üyesi olarak, 1996-1998’de İstanbul Altın Rafinerisi, Kurucu Yönetim Kurulu Başkanı, 1995-1999’da İstanbul Altın Borsası, Kurucu Genel Sekreteri, 1997-1998’de T.C. Başbakanlık, Başbakan Başmüşaviri, 2002-2003’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi İştirakler Daire Başkanı, İSTAÇ, İSTON, BELTUR, İGDAS, KÜLTÜR A.Ş. şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu Başkan Vekili, Yönetim Kurulu Üyesi, 2004-2005’te İstanbul’da Global Gayrimenkul Geliştirme Yatırım ve Müşavirlik Şirketi’nde CEO, 2005-2010’da Dubai’de Tanmiyat Yatırım Holding Grubu’nda İcra Kurulu Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyesi, 2010-2012’de Cidde Şehri Kentsel Gelişim Yatırım Holding’te Finansman Grup Başkanı (CFO) ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak hizmet verdi.

Şu an Kiler Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’nda Yönetim Kurulu Üyesi ve Kiler Holding Şirketler Grubu’nda Finansman Grup Başkanı (CFO) görevlerini yürütmektedir.

Prof. Aytoğu’nun finansman yapılanması ve iktisat konularında ABD ile Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Körfez ülkelerinde İngilizce gerçekleştirmiş olduğu konferanslar ve seminerler ile İngilizce, Türkçe ve Arapça yayınlanmış birçok makaleleri ve akademik çalışmaları bulunmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce ve orta düzeyde Arapça bilmektedir.

Kendisi  gibi İzmir Karşıyaka doğumlu Avukat Esin Aytoğu ile evli olan Prof. Dr. Aytoğu’nun , Çağatay Oğuzhan Aytoğu isimli bir oğlu var.

Rasim Kaan Aytoğu, 7 Haziran 2015 seçimlerinde AKP listelerinden İzmir 2. Bölge Milletvekili Aday Adayı olmuştur.

1
mutlu
Mutlu
1
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir