Akansel Koç kimdir? TİSK Genel Sekreteri Akansel Koç kaç yaşında, mesleği ne?

featured

Asgari ücret görüşmelerinde ekranlarda boy gösteren TİSK Genel Eğitim Sekreteri Akansel Koç vatandaşlar tarafından merak edildi. Peki Akansel Koç kimdir, nereli, kaç yaşında? Akansel Koç’un mesleği ne? İşte ayrıntılar…

2022 asgari ücreti belirlemek için hükümet, işveren ve işçi temsilcileri bugün dördüncü ve son kez toplandı. Milyonlarca çalışanın maaşını belirleyecek kritik toplantıya hükümet adına Çalışma Genel Müdürü Nurcan Önder katılırken, işçileri temsilen Türk-İş Eğitim Genel Sekreteri Nazmi Irgat, işverenleri temsilen ise Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Genel Sekreteri Akansel Koç katıldı.

2022 yılında geçerli olacak asgari ücret Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyuna duyurulacak.

Toplantılardan sonra iş verenleri temsilen açıklama yapan Akansel Koç birçok kişi tarafından merak ediliyor. İşte ‘Akansel Koç kimdir?’ sorusunun cevabı…

AKANSEL KOÇ KİMDİR?

Akansel Koç, 1971 yılında Sivas’ta dünyaya geldi.

1993 yılı itibarıyla Milli Prodüktivite Merkezi Genel Sekreterlik görevini yürüten Koç, öte yandan  Asgari Ücret Tespit Komisyonu Üyeliği (1997-…..),TOBB Deri ve Deri Ürünleri Meclis Üyeliği, İstanbul İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Denetleme Kurulu Üyeliği, Uşak İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu Üyeliği, Tuzla Kent Konseyi Üyeliği gibi çeşitli görevlerine devam ettirmektedir. Ayrıca, 7, 8 ve 9. Kalkınma Planlarında Deri Sektörü temsilcisi görevini üstlenmiştir. 1997 yılından itibaren de ILO TİSK heyeti içerisinde yer almaktadır.

5. İzmir İktisat Kongresinde de görev almanın yanı sıra ve deri sektöründe çeşitli projelere koordinatörlük yapmıştır.

Ekonomik ve sosyal konuları kaleme alan Akansel Koç’un “Çalışma Hayatında Yeni Dönem” adlı bir kitabı da bulunmaktadır.

Akansel KOÇ, Milli Prodüktivite Merkezi’nin 20 Mart 2009 tarihinde gerçekleştirilen 48. Genel Kurulu’nda Yönetim Kurulu Başkanı seçilmiştir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir