Atilla Peker savcılığa dilekçe verdi, Kutlu Adalı’yı öldürmek için Kıbrıs’a gittiklerini itiraf etti

featured

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘in kardeşi Atilla Peker, Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı‘nın öldürülmesi ile ilgili savcılığa dilekçe verdi. Atilla Peker, Sedat Peker’in 7’inci videosunda geçen iddialara ilişkin savcılığa verdiği dilekçede eski MİT’çi Korkut Eken ile birlikte gazeteci Kutlu Adalı’yı öldürmek amacıyla KKTC’ye gittiklerini itiraf etti.

Atilla Peker vermiş olduğu itiraf dilekçesinde, Korkut Eken’in PKK’lı teröristleri öldürmek amacıyla kendisiyle Kıbrıs’a gelmesini istediğini ve bu amaçla silah verdiğini söyledi. Kıbrıs’ta Kutlu Adalı’nın öldürülmesine yönelik bazı keşif ve denemelerde bulunduklarını ancak sonuç alamadan geri döndüklerini belirten Atilla Peker, daha sonrasında Korkut Eken’in İstanbul’da gerçekleşen bir görüşmede kendisine, “Atilla biz Kıbrıs işini hallettik biliyor musun’ dediğini belirtti.

Atilla Peker’in kamuoyuna imzasız yansıyan dilekçe nüshasında geçen ifadeler şu şekilde:

“Kıbrıs’a giderek teröristleri öldürmem gerektiğini söylediler”

“Cumhuriyet Başsavcılığınızca yürütülmekte olan soruşturma kapsamında toplumda Reis Sedat Peker’in 7. videosu olarak bilinen videodaki anlatımlarında adı geçen adını ve mesleğini sonradan öğrendiğim Kıbrıslı gazeteci Kutlu Adalı’nın öldürülmesine ilişkin bildiklerimi ve yaşadıklarımı sayın makamınıza arz etmek için bu dilekçeyi yazmak zorunlu olmuştur. Kardeşim Reis Sedat Peker beni 1996 yılı mart ya da nisan ayında aradı. Ankara Sheraton Otel’e gelmemi istedi. Ben de isteğine uyarak bulunduğu yere gittim. Orada Korkut Eken ile kendisinin bulunduğu ortamda Kıbrıs’a Korkut Eken ile birlikte gitmem gerektiğini polis ve askerlerimizi şehit eden terörist kişilerin bulunduğunu ve bu kişilerin öldürülmesi gerektiğini söylediler.”

“Korkut Eken bana JERIKO bir silah verdi”

“Ertesi gün ben Korkut Eken ile THY’nin tarifeli uçağı ile Kıbrıs’a gitmek üzere kontrol yapılmadan uçağa doğru geçerken önce memurlara cebinden çıkardığı birkaç kimlik arasından seçerek Mustafa kimliği gösterdi ve kendini kaydettirdi. Korkut Eken bana “JERIKO” bir silah verdi ve belimde silah olmak suretiyle uçağa bindik.”

“Kıbrıs’a indik, ismini hatırlamadığım bir otele yerleştik sonra aynı gün Kıbrıs’ta Sivil Savunma Daire Başkanlığı’na gittik. Orada Kurmay Albay Galip Mendi ile tanıştım, yardımcısı Enver Tosun yarbay ile tanıştım. Sonrasında yan odada Korkut Eken “Uzi” marka bir silahı bana verdi, bu silahın nasıl kullanılacağını ve susturucunun nasıl sökülüp takılacağını bana öğretti.”

“Kutlu Adalı’nın evinin çevresinde keşif yaptık”

“Bir sonraki gün beyaz Reno Toros marka araçla Kutlu Adalı isimli şahsın akşam hava karardıktan sonra evinin çevresinde keşif yaptık. Hatırladığım kadarıyla evi yola yakın bahçeli bir evdi. Önünde ufak bir bahçesi vardı. Şahsın evinde kalabalık dört beş kişilik bir kalabalık olduğunu fark ettik, bu nedenle içeri girmedik, o esnada benim belimde Jeriko silah ve elimde susturuculu Uzi marka silah vardı.”

“Ertesi gün tekrar geldik, gündüzleri de evinin etrafında birkaç sefer keşifte bulunduk, yine evden çok sesler geliyordu; bunun üzerine Korkut komutan bana dedi ki “Üç kişi de olsa bunların hepsi PKK’lıdır. PKK’lı ile dost olan da PKK’lıdır, hepsini öldürmende bir mahsur olmaz” dedi.”

“Eken, Adalı’nın aracının durdurularak bize teslim edilmesini istedi”

“Üçüncü gün bır piyade Alay Komutanı’nın makamına gittik, ismini hatırlamadığım Alay Komutanı’ndan Korkut Eken’ in talebi Kutlu Adalı isimli şahsın aracının güvendiği iki rütbeli tarafından durdurularak bize şahsın teslim edilmesinin sağlanmasını istedi.”

“Bir iki saat sonra şahsın durdurulduğu haberi geldiğinde biz de hızlı adımlarla Alay Komutanlığı binasından çıktık. Şahsın yanında 15 yaşlarında bir çocuk vardı, kişi alayın içine sokulmuş olduğunu etrafının da askerlerce sarılmış olduğunu görünce tekrar Alay Komutanı’nın makamına geri döndük; orada alay komutanını azarladı, “Ben sana böyle mi söyledim” dedi. Sivil Savunma Daire Başkanlığı’na geri döndük ve ertesi gün de tekrar Türkiye’ye geri döndük, ancak Korkut Komutan bana “Atilla buraya geleceğiz” dedi.”

“Cezaevinden sivil araçla Silivri Klasis Otel’e gittim”

“Sonrasında ben bir yaralama nedeniyle Paşakapısı Cezaevi’nde bulunduğum sırada beni cezaevinde yanımda bulunan cep telefonumdan arayarak kendisinin Klasis Otel’de kaldığını ziyarete geleceğini söyledi; bende “Abi cumartesi, pazar ziyaret yok. Ben hastaneye çıkacam sizi Klasis’e otele ziyaretinize gelicem” dedim ve o tarihte cezaevinin hastane için ring aracı yoktu. Bu şekilde taksiyle gardiyan ve askerler eşliğinde hastaneye gittim. Hastane çıkışında iki sivil araç gelmesini sağladım ve bulunduğu Silivri Klasis Otel’e bu araçlarla bir gardiyan ve askerlerle gittik.”

“Kıbrıs işini hallettik dediler”

“Erlere ve gardiyana lobide oturmalarını söyledim. Korkut komutanın olduğu odaya çıktım, odada Reis Sedat Peker ve birkaç kişinin olduğunu gördüm. Korkut Eken astsubay ve uzman çavuşun alnından öperek “Atilla’yı getirdiğiniz için teşekkür ederim” dedi. Bana hitaben gülerek “Atilla biz Kıbrıs işini hallettik biliyor musun” dedi. Sonra sabaha doğru cezaevi sayımından önce cezaevine döndüm. Adı geçen şahıslarla her platformda yüzleşmeye de hazırım. Videoda anlatılanlarla ilgim görgüm bundan ibarettir.”

TIKLAYIN | Sedat Peker’in kardeşi Atilla Peker gözaltına alındı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir