Burak Elmas: Domenec Torrent’te karar verdim

featured

Süper Lig’de alınan başarısız sonuçları sonucu teknik adam Fatih Terim ile yollarını ayıran Galatasaray Kulübü Başkanı Burak Elmas açıklamalarda bulundu.

İşte Burak Elmas’ın açıklamaları:

‘Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz’

”Bugün maalesef çok acı bir haber aldık. Eski sporcumuz Ahmet Çalık’ı kaybetmiş olmanın üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve Konyaspor camiasına baş sağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.”

‘Tartışılır ve sonunda başkan karar verir’

”Son günlerde çok fazla doğru olmayan haberlerin etrafta yayılması ve bu haberlerin Galatasaray’a zarar vermek için kullanılmaya başlaması… Bu sebeple bütün sorularınıza doğrularla cevap vereceğim. Galatasaray’da başkanlık sistemi vardır. Tartışılır ve sonunda başkan karar verir.”

‘ Galatasaray, fikri hür, vicdanı hür bir toplumdur ‘

”Galatasaray, fikri hür, vicdanı hür bir toplumdur. Değerlerinde her şeyi sorgulamak ve eleştirmek vardır. Fakat Galatasaray’ın değerlerinde aynı zamanda bir üslup vardır. Bu üslup bizim için çok önemlidir. Bizi diğer kulüplerden ayıran budur. Sorgulara ve eleştirilere saygıyla yaklaşan bir başkanım. Yönetim kurulu arkadaşlarım da aynı değerleri benimle birebir paylaşıyorlar.”

‘Fatih Terim’le yollarımızı ayırmamız, Galatasaray’a yakışır şekilde oldu’

”Bence hiç olaylı olmadı. Fatih hoca benim çok sevdiğim bir kişi, çok iyi bir Galatasaraylı ve teknik direktör. Bu konuda birlikte çalıştığımız gibi Fatih Terim’le yollarımızı ayırmamız, Galatasaray’a yakışır şekilde oldu. Sonuçta ben başkanım ve nihai kararı veririm.”

‘Fatih Hocamız görevdeyken, başka bir teknik adam ile görüşme yapmadık’

”Hocamız görevdeyken, başka bir hoca ile görüşmedik. Galatasaray başkanının, futbol paydaşlarıyla ilişkisi olması ve sürekli görüşmesi son derece normaldir. Ben, birçok kulüp başkanıyla ve teknik direktörle görüşüyorum. Bunu Fatih Terim için söylemiyorum, başkası görevde olsa da aynı şekilde”

‘Yönetimden ayrılan arkadaşlarımıza saygı duyuyorum’

”Ben ve arkadaşlarım önemli projelerle üyelerin önüne çıktık. Bize 3 sene için teveccüh gösterildi. 9-10’dan fazla arkadaşımız sabah akşam çalışıyorlar. Anlaşmazlıklar olabilir, yönetimden ayrılan arkadaşlarımıza saygı duyuyorum.”

‘ Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz ‘

”Stratejimizden asla vazgeçmiyoruz. Biz yola çıkarken Galatasaray’ın stratejilerini oluşturmaya çalıştık. Yarın biz de ayrılsak bu stratejiler devam edecek. Kişi bazlı değerlendirmek hata olur. Bu stratejiler, hem benden hem de herkesten daha önemli.”

‘Omuzlarımda çok ağır bir yük var’

”Hem hocamızla, hem de yönetimden ayrılan arkadaşlarımızla çok ciddi bir sevgi bağımız var. Omuzlarımda arkadaşlarımla birlikte çok ağır bir yük var. Kişilere sevgimiz üzerinden karar alamayız. Ben çok iyi bir Galatasaraylı olmaya çalışıyorum. Ben de üzülüyorum. Ben zor kararları almak için buradayım. Galatasaray için doğru bildiğim kararları, bazen içim acıyarak da, üzülerek de olsa almak zorundayım.”

‘Çıkan Haberleri birçoğu gerçek değil’

”Sevgili hocamızla yaptığım görüşmeyi, kendi ekip arkadaşlarım dahil kimseye anlatmadım şu ana kadar. Birçok çıkan haber gerçeği yansıtmıyor. Hocamızla çok samimi bir konuşma yaptık. Bu konuşma beni ve hocamızı ilgilendirir.”

‘Fatih Terim’in tazminat talebi olmadı’

”Tazminat konusunda hocamızın bir talebi olmadı. Burada bizim kontrat için elimizden geleni yapacağımızı söyledim. Hocamız da, benim beklentim dahilinde, Galatasaray’dan asla böyle bir talebi olmayacağını söyledi. Biz yola çıkarken de boş sözleşmeye imza atmıştık.”

‘ Fatih Terim’i bir seçim vaadi olarak konumlamak saygısızlık olur’

”Fatih Terim’i bir seçim vaadi olarak konumlamak, hem hocaya, hem üyelere saygısızlık olur. Benim vaadim projelerimdi. O projelerin de sonuna kadar arkasındayım. Stratejimizin başarıya kavuşacağına hala eminim. Tercihim Fatih hoca oldu ama benim seçimdeki vaadim Galatasaray için yapmak istediğim projelerdi ve bunun için çabalıyoruz. Saha sonuçlarını kimse garanti edemez.”

‘Galatasaray başkanlık makamına yapılan bir hakarettir’

”Sosyal medyada benim cep telefonumu yayınlamışlar. Sabahtan beri birçok arama ve mesaj geliyor. Bu, Galatasaray başkanlık makamına hakarettir.”

‘Domenec Torrent doğru bir teknik adam olduğuna karar verdik’

”Fatih hocamız doğru söylemiş. Işıtan Gün’ün yaptığı görüşmeyle ilgili bir bilgisi yok ama ben böyle bir ismin bana geldiğini söyledim. Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük ancak gelişmeler sonrasında teknik direktörlük için anlaştık. Domenec Torrent ile yardımcılık için görüştük ancak gelişmeler sonrasında teknik direktörlük için anlaştık. Uzun vadede bu görevi yapacak kişilerle görüştüm. Tüm görüşmelerin sonunda en uygun kişinin Domenec Torrent olduğuna karar verdim.”

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir