Cübbeli Ahmet Hoca “kaset şantajı” sebebiyle şikayetçi oldu

featured

Cübbeli Ahmet Hoca olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden İsmailağa Cemaati lideri Mahmut Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu’nun kendisine yönelik olarak “Erkeksen şeyhliğini ilan et de kasetlerini patlatalım” ifadeleri sebebiyle suç duyurusunda bulundu.

Halk TV web sitesindeki habere göre, Cübbeli Ahmet Hoca adına İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na yapılan suç duyurusunda Saadettin Ustaosmanoğlu’nun ‘tehdit’, ‘hakaret’, ‘şantaj’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlarını işlediği öne sürüldü. Savcılık dilekçesinde “Mezkûr paylaşım müvekkilimin maddi ve manevi huzur ve sükununu son derece şiddetli bir şekilde bozmuştur. Şüpheli tarafından sarf edilen tahkir edici, küçük düşürücü sözler hem müvekkil nezdinde ağır elem duygusuna sebep olmuş hem de dış dünyada müvekkilin saygınlığına zarar verme tehlikesi oluşturmuştur” denildi.

Aralarında önceden açılmış bir dava daha varmış!

Savcılık suç duyurusunun yanı sıra bir başvuru da İstanbul Anadolu Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne yapıldı. Yayının yapıldığı Youtube’daki link için erişim engeli kararı verilmesi talep edildi.

Öte yandan, Ahmet Mahmut Ünlü’ye yakın kaynaklar, Saadettin Ustaosmanoğlu’nun yaptığı son yayının gerisinde Ünlü ile aralarında devam eden bir davanın yattığı görüşünde. İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava, Ünlü’nün şikâyeti üzerine açılmıştı. Anılan davada Ünlü, Ustaosmanoğlu’nun kendisine hakaret ettiği görüşünde. Ünlü, Ustaosmanoğlu’nun 14 Aralık 2020’deki bir konuşmasında kendisine ağır hakaretlerde bulunduğunu belirterek dava açmıştı. Basit usulde yapılan yargılamada mahkeme, Ustaosmanoğlu’na 1.300 TL adli para cezası vermişti. Ünlü’nün avukatlarının yaptığı itiraz üzerine açılan davanın duruşması önümüzdeki eylül ayında görülecek.

Cübbeli Ahmet Hoca post kavgası mı başlattı?

Mahmut Ustaosmanoğlu’nun ölümü ardından İsmailağa Cemaati’nde post kavgası başlamış, Ustaosmanoğlu’nun yeğeni Saadeddin Ustaosmanoğlu, Kökler Derneği isimli YouTube kanalında cemaatin tanınan isimlerinden Cübbeli Ahmet’e, “Erkeksen şeyhliğini ilan et. Çok meraklısın çünkü. İlan et de kasetlerini patlatalım. Hadi buyur” diye seslenmişti.

İsmailağa Cemaati’nin şeyhi Mahmut Ustaosmanoğlu 23 Haziran’da yaşamını yitirmişti. Cenazede, Ustaosmanoğlu’nun yerini dünürü olan Hasan Kılıç’a bıraktığı, cenazede yapılan açıklama ile duyurulmuştu. Ancak bu vasiyet, cemaat içindeki kavgaya engel olamadı. Cübbeli Ahmet Hoca olarak bilinen Ahmet Mahmut Ünlü, cenazede engellendiğini belirtip, “Efendi Hazretlerimize bir bardak, bakraç cenaze şerefisine su bile döktürmediler” demişti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir