Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yerel seçimde ittifak çağrısına Meral Akşener’den cevap

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 31 Mart'ta yapılacak yerel seçimler öncesi İYİ Parti'ye ittifak çağrısı yaptı. Erdoğan'ın açık teklifine İYİ Parti lideri Meral Akşener'den yanıt gecikmedi.

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, aynı gün içinde iki kez Meral Akşener’i ittifak yapmaya davet etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti Grup Toplantısı’nda yaklaşan yerel seçimler öncesi ‘Kapımız herkese açık’ diyerek ittifakı büyütme çağrısı yaptı. Grup toplantısının ardından gazetecilere yaptığı açıklamada ittifak teklifini yineleyen Erdoğan, “Katılmak isteyene kapımız açık, İYİ Parti de olabilir” dedi. Erdoğan’ın çağrısına ise Meral Akşener’den jet cevap geldi.

MİLLET DAĞILDI, CUMHUR BÜYÜME PEŞİNDE

Türkiye 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçim atmosferine yavaş yavaş girerken, siyasi partilerde ittifak arayışları da devam ediyor. 14 Mayıs seçimlerinde istediğini alamayınca dağılan Millet İttifakı seçime kendi adaylarıyla girmeye hazırlanıyor. Diğer tarafta ise son seçimin galibi AK Parti ve MHP, Cumhur İttifakı’nı büyütme hedefinde.

Daha önce Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ‘yerelde komşu olalım’ mesajını gönderdiği İYİ Parti’ye bu kez de Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan çağrı yaptı.

ERDOĞAN’DAN AKŞENER’E AYNI GÜNDE 2 ÇAĞRI

AK Parti Grup Toplantısı’nda kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkesinin ve milletinin bekası, istiklali ve istikbali uğrunda verdiğimiz mücadeleye katılmak isteyen herkese Cumhur İttifakı’nın kapısının, tabii ortaklarımızın da rızası şartıyla açık olduğunu belirtmek isterim” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İYİ Parti lideri Meral Akşener'i ittifaka davet etti.

Bu açıklamadan kısa süre sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan aynı çağrıyı yineledi. Meclis çıkışında gazetelerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, grup toplantısında yaptığı çağrının İYİ Parti’yi kapsayıp kapsamadığına ilişkin soruya şöyle cevap verdi:

Katılmak isteyen herkese kapımız açık. İYİ Parti de olabilir. Ne kadar katılım güçlü olursa, ülkemizin menfaatine o denli hayırlı olur.

İYİ PARTİ LİDERİNDEN JET CEVAP

Erdoğan’ın davetine İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener‘den jet hızında cevap geldi. Twitter hesabından paylaşım yapan Akşener, Erdoğan’a karşı teklifte bulunarak şu ifadeleri kullandı:

İttifak siyasetinin derinleştirdiği kutuplaşma, ülkemize zarar veriyor Sayın Erdoğan. Gelin, siz de aynı bizim gibi 81 ilde kendi adaylarınızla seçime girin. Türk siyaseti normalleşsin, kazanan milletimiz olsun.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir