Fahrettin Koca uyardı: Toparlanalım

Koronavirüs vakalarıyla ilgili son dakika açıklaması geldi. Türkiye günlük koronavirüs hasta tablosu, Sağlık Bakanlığı web adresinden paylaşıldı.

featured

Türkiye için günlük koronavirüs (Covid-19) sonuçları açıklandı. Tablodaki verilere göre 28 bin 810 yeni ‘vaka’ tespit edilirken, 248 kişi ise hayatını kaybetti.

Vaka sayılarının istenilen seviyelere inmemesi ve aşılama oranlarının yetersiz kalması sebebiyle önümüzdeki zaman diliminde tekrar kapanma ihtimali üzerine konuşuluyor. Hükümet cephesi ise mevcut ekonomik buhranda tekrar olası bir kapanma yaşanmasını istemezken, vaka sayılarının bir türlü düşmemesi ve yüz yüze eğitime geçilmesi ile birlikte bu olasılığın iyice arttığı belirtiliyor.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sosyal medya üzerinden toplumu bilgilendirmeye devam ederken, açıklanan rakamlar üzerine toplumu uyarmak zorunda kaldı.

Fahrettin Koca: Bu bir kısır döngü mü?

Fahrettin Koca, Twitter hesabından şu paylaşımı yaptı:

“Tabloda sık sık endişe verici vaka ve vefat sayıları görüyoruz. Daha iyi durumda olduğumuz dönemler de var. Art arda iniş çıkışlar geliyor. Bu bir kısır döngü mü? Tedbirlerde tekrarlanan yorgunluğa bakılırsa, evet. Ama aşının yakında bu döngüyü kıracağını unutmayın. Toparlanalım!”

“Covid-19’a karşı ikinci doz aşı oranı TEKİRDAĞ ve ÇORUM’DA da %75’i geçti. Böylece MAVİ il sayımız 22’ye ulaştı. Hepimizin lehine sonuçlar için ikinci doz aşı oranında yarışalım!”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir