Fatih Altaylı: Veyis Ateş, Sezgin Baran Korkmaz’dan 10 milyon Euro talep etmiş

featured

Gazeteci Fatih Altaylı, yurt dışında firari bulunan Sezgin Baran Korkmaz’ın kendisini arayarak Habertürk TV sunucusu Veyis Ateş‘le ilgili bazı iddialarda bulunduğunu ve kendisinin de bu iddiaları Habertürk kanal yönetimiyle paylaştığını köşesinde yazdı. Fatih Altaylı, “Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.- Kriminal nitelikte suçlamalar. Akıl alır gibi değildi.” ifadelerini kullandı.

“Utanç vericiydi”

Fatih Altaylı yazısında, “Dün öğle saatlerinde Dalaman civarında otomobildeyim. Telefon çaldı. Tanımadığım bir numara.- Uluslararası arama. Bir Avusturya numarası. Tanımadığım numaraları açmayı pek sevmiyorum ama Avusturya kodunu görünce yeğenim orada okuduğu için ‘Belki o arıyordur’ diyerek açtım. Bir erkek sesi. ‘Fatih Bey iyi günler dilerim. Ben Sezgin Baran Korkmaz, numaranızı bir gazeteciden aldım’ dedi. ‘Fatih Bey bugünkü yazınızı okudum ve çağrınıza yanıt olarak arıyorum’ dedi. ‘Size kirli bir gazeteciyi anlatacağım. Çünkü ben hayatımda böyle utanç verici, böyle rezil bir tehdit görmedim’ dedi. ‘Veyis Ateş isimli gazeteci beni 7 Ocak günü aradı’ diye başladı. Gerisi utanç vericiydi. Tehdit, şantaj iddiaları. 10 milyon euroluk talepler, bir ekip adına aracılıklar.- Kriminal nitelikte suçlamalar. Akıl alır gibi değildi.” değerlendirmesini yaptı. 

“Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili iddialarını Habertürk yönetimi ile de paylaştım”

Altaylı şu ifadeleri kullandı: 

Bu suçlamalar ile bir gazetecinin adının yan yana gelmesi bile aklımın hafsalamın almayacağı bir durumdu. Dahası Baran Korkmaz elinde tüm bu iddialarını kanıtlayabilecek bir bant kaydı olduğunu ve bunu ablası gibi sevdiği bir gazeteciye daha önce dinlettiğini de iddia ediyordu. Korkmaz’a tanıdığı onca gazeteci varken bunu niye hiç tanışıklığı olmayan benimle paylaştığını sordum. İstediği kişiye bunu yazdırabileceğini ama benim çağrıma yanıt verdiğini söyledi. İlginç bir yanıttı.Sezgin Baran Korkmaz’ın Veyis Ateş’le ilgili iddialarını Habertürk yönetimi ile de paylaştım.  Kendisinden son bir kez bu iddialara yanıt vermesini isteyeceklerdir muhtemelen.

“Veyis Ateş’in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem!”

Veyis Ateş’in de bu iddialara verecek bir yanıtı var mı bilemem! Keşke ilk gün çıkıp, “Bunlar külliyen yalandır” diyebilseydi. Keşke hem kendisinin hem de kendisine güvenenlerin onurunu koruyabilseydi. Bu satırları yazmaktan, hiçbir yerinde olmak istemediğim bu işe müdahil olmaktan, hayatımda tanışmadığım birinin iddialarını muhataplarına sormaktan bile utanıyorum. Keşke başkalarında da bu duygu olabilseydi!”

Fatih Altaylı’nın yazısını okumak için TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir