Fenerbahçe’de Ali Koç yeniden başkan seçildi

featured

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun ikinci gününde oy verme işlemi sona erdi. Seçime tek aday olarak giren başkan Ali Koç, 6459 oyla yeniden başkan seçildi. Ali Koç, seçimin sonuçlanmasının ardından bir açıklama yaptı.

Fenerbahçe Kulübü’nün dün başlayan olağan seçimli genel kurulunda oy verme işlemi 38 sandıkta yapıldı. Mevcut başkan Ali Koç’un tek aday olarak girdiği seçimde 29 bin 9 üye oy kullanma hakkına sahip.

Genel kurul için belirlenen 38 sandıkta 190 görevli sabahın erken saatlerinden itibaren hazırlıklarını tamamladı. 800 üyeye bir sandık olarak ayarlanan genel kurulda oy verme işlemi saat 17.00’de sona erdi. Toplam 6682 oy kullanıldı. Tek aday olan Ali Koç, 6459 oyla yeniden başkan seçildi.

Fenerbahçe Kulübü Olağan Seçimli Genel Kurulu’nun Divan Başkanlığı görevinde bulunan YDK Başkanı Vefa Küçük, “38 sandığımız var. Oylar bizim önümüzde. En az 3-4 kere de sağlamasını yaptık. 6 bin 459 oy alan Ali Koç, yeniden başkan seçildi” dedi.

Ülker Stadı’ndaki kongre sonrasında Ali Koç’un 2. dönemi başlayacak. Ayrıca yönetim kurulu ve diğer kurullar da seçilmiş olacak.

“FENERBAHÇE’NİN YENİ DÖNEMİNİ RESMEN BAŞLATIYORUZ”

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, seçim sonrası yaptığı konuşmada şunları söyledi:

“Tüm üyelerimize, taraftarlarımıza şahsım ve yönetim kurulum adına teşekkür ediyorum. Fenerbahçeliler zor günlerde vereceği mesajı çok iyi bilirler. Bu genel kurulda da o mesajı çok iyi verdiniz. Fenerbahçe’nin yeni dönemini resmen başlatıyoruz.

Geride kalan 3 yılda, doğrusuyla, yanlışıyla, çok büyük deneyimler kazandık. Ne yaparsak yapalım, futbolda başarı olmadığı takdirde, diğerleri gölgede kalıyor, biliyorum. Bana göre futbolda, her sezon belli bir aşama kaydettik. Belli bir tecrübe kazandık. Kadromuz %70 hazır. Bazı dokunuşlara ihtiyacı var.

Bazen kadromuzda eksiklikler olur. O sezon, rakiplerinize göre en iyi kadroya da sahip olmayabilirsiniz. Ancak tüm eksiklerinize rağmen iyi bir aile ortamınızın olması, iyi bir takım ruhunun tesir edilmesi, birçok eksiğin üstünü örttüğünü çok kez yaşadık.

Yapacak çok işimiz var. Bu inanca layık olmak için elimizden gelen her şeyi yapacağımızı temenni ediyorum. Beklentilerinizin farkındayız. Mahcubiyetimizi, özellikle futbol için ifade etmiştim. Bu konuda içiniz rahat olsun.

Bu tribünlerde çubukluya tekrar destek olacağız, moral vereceğiz. Geride kaldıklarında enerjiyi onlara aktaracağız. Camiamızın bir bütün olması çok önemlidir. Bu camianın sahip olduğu ruhu sizler onlara göstereceksiniz.

Türk spor medyasının en önemli haber kaynağı Fenerbahçe’dir. Müdürleriniz, patronlarınız ne derse desin, bunu unutmayın. 3 Temmuz’da bazılarının bize yaptıklarının hesabını nasıl soracağımızı göreceksiniz.”

ALİ KOÇ OY KULLANMAYA EŞİYLE GELDİ

Fenerbahçe Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı’nda Fenerbahçe Başkanı Ali Koç oyunu kullandı. 21 numaralı sandıkta oy kullanmaya eşi Nevbahar Demirağ ile birlikte gelen Başkan Ali Koç, oy kullanmasının ardından yaptığı açıklamada seçimlerin hayırlı olması dileğinde bulundu.

Ali Koç daha sonra statta bulunan kongre üyeleriyle fotoğraf çektirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir