Çağatay ve Evren kimdir? Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği 2 isim merak konusu oldu

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, 'dark web' üzerinden Fahrettin Altun ve Turkuvaz Medya patronu Serhat Albayrak'ı uyardığı tweet'inde 'Çağatay' ve 'Evren' adlı kişilerden bahsetti. Merak konusu olan bu iki ismin kim olduğu ortaya çıktı.

featured

Kemal Kılıçdaroğlu’nun attığı tweet’te adı geçen Çağatay ve Evren kimdir? Çağatay ve Evren nerede görev yapıyor? Kılıçdaroğlu Fahrettin Altun ve Serhat Albayrak’tan başka kimlerden bahsediyor? İşte cevabı…

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı ve 13. Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, gece yarısı Twitter hesabından yaptığı paylaşımla sosyal medyayı salladı. Seçimlere sayılı günler kala AK Parti iktidarının propagandasını yapan İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Turkuvaz Medya Grubu patronu olan eski Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın ağabeyi Serhat Albayrak‘ı hedefi aldı.

KILIÇDAROĞLU: SON UYARIM; SAKIN YAPMA

İnternetin karanlık dünyası üzerinden seçimleri dezenformasyon ve manipülasyon yoluyla etkilemeye çalışacağını düşündüğü Altun ve Albayrak’a yüklenen Kemal Kılıçdaroğlu, söz konusu paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Son 10 güne 2 gün kaldı. Ben son uyarımı yapayım. Fahrettin Altun, Serhat ve ekip arkadaşları Çağatay ile Evren; anlaşmaya çalıştığınız dark web dünyası, sizi yabancı istihbaratın eline düşürür. Cambridge Analytica’cılık oynamak sizin kapasitenizi aşar çocuklar. Son uyarımdır!”

ÇAĞATAY VE EVREN KİM?

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun tweet’inde dikkat çeken 2 isim daha vardı. Kılıçdaroğlu; Fahrettin Altun ve Serhat Albayrak’ın yanı sıra Çağatay ve Evren isimli 2 şahsı daha uyardı. Ancak Kılıçdaroğlu’nun bahsettiği bu iki kişinin kim olduğu merak konusu oldu. Peki Kılıçdaroğlu’nun tweet’inde bahsettiği Çağatay ve Evren kim?

Birçok kişinin merak ettiği sorunun cevabını gazeteci Barış Terkoğlu Halk TV canlı yayınında verdi. Şirin Payzın’ın sunduğu ‘Sözüm Var’ programında konuşan Barış Terkoğlu, Kılıçdaroğlu’nun adını verdiği Çağatay ve Evren’in İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un yardımcıları olduğunu söyledi.

ÇAĞATAY ÖZDEMİR KİMDİR?

Çağatay Özdemir üniversite lisans eğitimini 2010 senesinde Dumlupınar Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü’nde tamamladı ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı. Çağatay Özdemir 2013 senesinde Saint Joseph Üniversitesi Sosyal Bilimler Fakültesi’nde misafir öğretim üyesi görevinde bulundu.

Ardından Türkiye’ye dönen Çağatay Özdemir Marmara Üniversitesi’nde Orta Doğu Enstitüsü Uluslararası İlişkiler bölümünde doktoraya başladı. Buradan 2018 senesinde mezun oldu.

Fahrettin Altun’un SETA kökenli yardımcısıdır. Aynı zamanda UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Üyesi ve İlim Yayma Cemiyeti Kayseri Düşünce Akademisi Yöneticisi’dir.

Kılıçdaroğlu'nun bahsettiği Çağatay ve Evren kim?

EVREN BAŞAR KİMDİR?

Evren Başar, 26 Kasım 1982 tarihinde Rize’de doğdu. Evren Başar, Sinop Anadolu Lisesi’nden mezun olduktan sonra Akdeniz Üniversitesi İktisat bölümünü bitirdi. Başar daha sonra Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesinde Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Yüksek Lisans programını tamamladı.

Kamu hayatına 2009 yılında İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığında İl Planlama Uzman Yardımcısı olarak başladı. “Türkiye – Avrupa Birliği İlişkilerinin Güvenlik Boyutu” konulu uzmanlık tezi ile Planlama Uzmanlığına atandı.

2012 yılında Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü’nde Gençlik ve Spor Uzmanı olarak görev yaptı. 2015 yılında Cumhurbaşkanlığı Kurumsal İletişim Başkanlığında Proje Yönetimi Müdürlüğü görevine atandı.

2018 yılında Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçiş ile birlikte kurulan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığında Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığına atandı.

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir