Mehmet Ağar, Yalıkavak Marina’daki görevinden ayrıldı

featured

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar‘ın, Bodrum Yalıkavak Marina yönetim kurulundaki görevinden alındığı iddia edildi. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘in yayınladığı videolarda Ağar’ın iş insanı Mübariz Mansimov‘u tehdit ederek Yalıkavak Marina’yı aldığı iddiası gündeme gelmişti. Ağar ise konuyla ilgili açıklama yaparak “Buraya mafya çökecek. Bugün eğer mafya buraya giremiyorsa bizim burada olmamızdandır” ifadelerini dile getirmişti.

Mehmet Ağar, Yalıkavak Marina’dan kovulduğuna yönelik iddialara ilişkin olarak, Sözcü gazetesinden Yaşar Anter‘e şöyle konuştu:

“Yeni ameliyat olup hastaneden çıktım, İstanbul’da evimdeyim. Benim Bodrum’da ne işim var. Hastaneden yeni çıktım evdeyim. Ben bu olaylar başladığı anda Yönetim Kurulu Başkanlığı’ndan ayrılmak istediğimi ifade ettim. Onlar belki bu hastalık dolayısıyla bir jest yaptılar bana.

Bugüne kadar bekletmişlerdi. Ama konular çıktığı anda herkes rahatlasın diye bir dilekçe vermiştim, kapatsınlar diye konuyu. Yani ayrılmak istediğimi 10-15 gün evvel önce beyan etmiştim ben. Ne yaptılar bilmiyorum. İşin doğrusu ilgilenecek vaktim de zamanım da yok.”

Yalıkavak Marina yönetimi de açıklama yaptı

Yalıkavak Marina da iddialar sonrası bir açıklama yaparak Mehmet Ağar’ın görevinden ayrıldığını duyurdu.

“Şirketimiz Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Mehmet Ağar, 17.05.2021 tarihi itibariyle görevinden ayrılma isteğini yazılı olarak tarafımıza bildirmiş, ancak Sayın Ağar’ın sağlık sorunları nedeniyle gerekli işlemlerin yapılması ertelenmiştir. Bu vesileyle Sayın Mehmet Ağar’ın şirketimizdeki görevinin sona erdiği bilgisini kamuoyu ile paylaşır, bu zamana kadar verdiği katkı ve hizmetler için kendisine teşekkür ederiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir