Müsavat Dervişoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya tepki gösterdi

Dervişoğlu'ndan Soylu'ya sert çıkış: "Millet hak etmediği bu yönetim anlayışını 14 Mayıs’ta tarihe gömecek"

featured

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, “14 Mayıs 2023 Batı’nın siyasi darbe girişimidir” şeklindeki sözlerine tepki göstererek, “Seçimleri bile darbe ile özdeşleştiren bu aklın devlet yönetiminden mutlak surette uzaklaştırılması lazım” dedi.

Müsavat Dervişoğlu, İçişleri Bakanı Soylu’nun, “15 Temmuz onların fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs da siyasi darbe girişimleridir. Bu kadar açık ve nettir. 14 Mayıs 2023, Batı’nın siyasi darbe girişimidir. Türkiye’yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların 14 Mayıs’ta her birini bir araya getirerek oluşturulabilecek darbe girişimidir” açıklamasına tepki gösterdi.

Müsavat Dervişoğlu: 14 Mayıs’ta tarihe gömecek

Dervişoğlu, sosyal medya hesabından paylaştığı mesajında “Bir iktidarın seçimle değişmesini darbe sayan zihniyet, demokratik değişimin hangi yöntemle yapılacağını bir anlatsa da bizler de anlasak.  Seçimleri bile darbe ile özdeşleştiren bu aklın devlet yönetiminden mutlak surette uzaklaştırılması lazım” ifadelerini kullandı.

Dervişoğlu, şöyle devam etti:

“Bu ifadeler gayrı meşru kafa ile hukuk devleti yönetmeye çalışanların hezeyanlarıdır. Millet hak etmediği bu yönetim anlayışını 14 Mayıs’ta tarihe gömecektir. Bunun öncülüğünü de İzmir yapacaktır”

1
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir