MÜSİAD’dan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’ye tebrik mesajı

featured

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD), dün gece resmi gazetede yayınlanan atama kararı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı’na getirilen Nureddin Nebati için tebrik mesajı yayınlayarak, yeni bakana desteğini dile getirdi.

MÜSİAD tarafından yapılan açıklamada şunlar ifade edildi:

“Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın tensipleriyle T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevine atanan Sn. Dr. Nureddin Nebati; birçok STK’da görev yapmış, çalışkan, özverili, saygın bir isimdir.  Sn. Nureddin Nebati’nin bakanlık görevi süresince, vazifesini hakkıyla yerine getireceğine inanıyoruz. 

Kamu – özel sektör iş birliği ve istişare mekanizmasını daha aktif ve verimli kullanarak, gerek T.C. Hazine ve Maliye Bakan Yardımcılığı gerekse daha önce yürütmüş olduğu görevler sırasında; reel sektöre dair yakınlığı ve tecrübeleriyle sahanın nabzını tutarak, ekonomi yönetimiyle iş dünyası arasında önemli bir bağlantı noktası olan Sn. Dr. Nureddin Nebati’nin, bakanlığı süresince de aynı duyarlıkla hareket edeceğini düşünüyoruz.  

Söz konusu atamayla birlikte uzun müddettir tesis edilmek istenen “kamu, akademi ve iş dünyası uyumu” sağlanacak ve böylece ekonominin bütün aktörleri, birlikte hareket etme imkânına kavuşacaktır. 

Sayın Bakanımız Dr. Nurettin Nebati’yi tebrik ediyor, yeni görevinde muvaffak olmasını diliyoruz. 

Bu vesileyle T.C. Hazine ve Maliye Bakanlığı görevini devreden Sn. Lütfi Elvan’a da görev süresince vermiş olduğu hizmetler dolayısıyla teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir