Recep Tayyip Erdoğan hasta mı? Erdoğan sağlık durumu nasıl? Erdoğan yürüyemiyor videosu…

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yürümekte zorlandığı videodaki görüntüler sonrası Erdoğan'ın sağlık durumu merak konusu oldu. Peki Erdoğan hasta mı? Recep Tayyip Erdoğan'ın sağlık durumu nasıl, rahatsız mı? İşte ayrıntılar...

featured

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe Külliyesi’ndeki yalpalayarak yürümesi ‘Erdoğan hasta mı?’ sorusunu gündeme getirdi. Görüntüleri izleyen pek çok kişi Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumunu merak etmeye başladı. Peki Recep Tayyip Erdoğan hasta mı? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumu nasıl? İşte tartışmalara yol açan Erdoğan yürüyemiyor videosu ve ayrıntılar…

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN HASTA MI?

Daha önce birçok kez gündeme gelen ‘Erdoğan hasta mı?’ sorusunun yanıtı yeniden merak konusu oldu. Temmuz ayında bayram dolayısıyla video mesaj yayınlayan Cumhurbaşkanı Erdoğan, o görüntülerde gözlerini ara sıra kapatmış, adeta uyuyakalmıştı.

Haziran ayında Azerbaycan’a giden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Şuşa’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından resmi törenle karşılanmış, Erdoğan’ın törendeki yürüyüşü yine tartışmalara neden olmuştu.

Bir başka görüntüde ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan merdivenlerden inerken eşi Emine Erdoğan ve korumalarından destek almış, ‘Erdoğan hasta mı’ diye hem siyasette hem de halk arasında konuşulmuştu.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN YÜRÜMEKTE ZORLANDI

Tüm bu görüntüler Erdoğan hasta mı diye vatandaşlar tarafından merak konusu olurken, bu tartışmaları yeniden gündeme getiren bir görüntü ortaya çıktı. Cumhurbaşkanlığı tarafından yayınlanan görüntülerde, Beştepe’deki külliyede Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yürümekte zorlandığı anlar dikkat çekti. Adeta sendeleyen Cumhurbaşkanı’nın bu endişelendiren hali sonrası korumaları teyakkuza geçmiş durumda gözüküyor.

67 yaşındaki liderin yoğun etkinlikler ve diplomasi trafiği nedeniyle yorgun düşmüş olabileceği yorumları yapıldı. Zira Erdoğan’ın sağlığının sorgulanmasına sebep olan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı resepsiyonundaki görüntüsünden önce yaklaşık 30 dakika boyunca davetlileri ayakta karşıladığı ortaya çıktı.

Buna rağmen Erdoğan’ın G-20 Liderler Zirvesi için Roma’ya giderek Türkiye için dış politikada önemli diplomatik temaslarda bulunması ve zirvedeki duruşu, ortaya atılan ‘hastalık’ iddialarını çürütmüş oldu.

NUMAN KURTULMUŞ’TAN ERDOĞAN’IN SAĞLIK DURUMU HAKKINDA AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sağlık durumuyla ilgili zaman zaman yurt dışında da asılsız iddialar ortaya atılıyor. Son olarak ABD merkezli Foreign Policy’de kaleme alınan bir yazıda, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir sonraki seçimlerde aday olamayacak kadar hasta olabileceği iddia edilmişti.

Her fırsatta 2023 hedefini işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan ile ilgili bu asılsız iddiaya cevap AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş’tan geldi. Ordu’da Erdoğan’ın sağlık durumu hakkında açıklama yapan Kurtulmuş, şu ifadeleri kullandı:

“Birileri Türkiye’nin geriye dönmesini istiyor, birileri Türkiye’de tekrar eski dönemin tartışmalarının gündeme gelmesini istiyor. Hatta, hatta artık dışarıdan ısmarlama yazıların yazıldığı bir döneme giriyoruz. Bugün okuduğumuz bir yazıda da artık ‘Türkiye’yi Sayın Tayyip Erdoğan yönetemeyecek kadar hastadır, onun için onun yerine başka birileri hazırlanmalıdır.’ gibi yazılar yayınlanmaya başladı. Önce şunu söyleyeyim, Türkiye’yi artık kimin yöneteceğinin kararını içerideki birtakım vesayet odakları veremeyeceği gibi dışarıdaki birtakım vesayet odakları hiç veremeyecek, Türkiye’ye yön çizemeyeceklerdir.”

ERDOĞAN ECEVİT’İN HASTALIĞI HAKKINDA NE DEMİŞTİ?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti serüveninin başlarında henüz iktidara gelmeden önce dönemin DSP’li Başbakanı Bülent Ecevit hakkında şu sözleri sarf etmişti:

“Şu anda çok vahim bir durum var ortada. Artık açıkça anlaşılmıştır ki Ecevit ciddi bir şekilde rahatsızdır ve başbakanlık görevini yapamayacak durumdadır. Ecevit siyasi teamülleri, yasaları, başbakan da olsa bireylerin devlete ve millete karşı görev, sorumluluk ve saygı gereğini göz önüne alarak derhal istifa etmelidir. İstifa ederek ülkenin önünü açmalı, tıkanan siyaset ve devlet organlarının yeniden normal haline dönmesine fırsat vermelidir.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün ortaya çıkan görüntülerinden sonra bazı sosyal medya kullanıcıları, o dönem 77 yaşında olan Ecevit’e yönelik bu sözleri nedeniyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eleştiride bulunup kendisinin de aynı duruma düştüğünü savundu.

Recep Tayyip Erdoğan ile Bülent Ecevit görüşmesinden bir kare…

4
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
1
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

1 Yorum

  1. Arkadaşlar sizden ricam haberlerimizi özgün yapalım kopyala yapıştır bizi uzun vadede bitirir lütfen dikkat edelim

    Cevapla