RTÜK Başkanı’ndan çifte maaş açıklaması

featured

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Başkanı Ebubekir Şahin, RTÜK’teki görevinin yanı sıra Halkbank Yönetim Kurulu üyeliğinden de maaş aldığını açıklayıp bu durumun yasal olduğunu ifade etti.

RTÜK Başkanı Ebubekir Şahin, kamuoyunda hem kendisi hem de kurumu hakkında yapılan eleştirilere cevap verdi. RTÜK ve Halkbank’taki görevi nedeniyle çifte maaş aldığını doğrulayan Ebubekir Şahin, “Bu belediyelerde de diğer devlet kurumlarında da böyle. Çok uçuk rakamlar aldığımı söyleyenler oldu, kesinlikle doğru değil. Bu bana karşı yıpratma operasyonunun parçası. RTÜK üyeleriyle aynı miktarda maaş aldığımı söylemek istiyorum.” dedi.

Hadise’nin klibine müstehcenlik cezası

Ebubekir Şahin, şarkıcı Hadise’nin “Sıfır Tolerans” adlı klibine müstehcen görüntüler nedeniyle ceza kesildiğini söyleyip şöyle konuştu:

“Bazen verdiğimiz cezalarla o klibi daha da popüler hale getiriyoruz. ‘Hadise’nin klibine ceza verirsek klip daha da popüler olur, vermeyelim o yüzden’ demiştim. Arkadaşlarımız verme taraftarıydı, cezayı verdik, klip daha çok izlendi. Herkese açık olan basın organında çıplak görüntülerin yayınlanması doğru değil. Alkol ve tütün kullanımını özendirecek içeriklere de müdahale ediyoruz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir