Sedat Peker’den çarpıcı iddia: Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım uyuşturucu rotası belirlemek için Venezuela’ya gitti

featured

Organize suç örgütü lideri Sedat Peker bugün yayınladığı 7’inci videosunda, yine gündeme oturan çok önemli iddialarda bulundu. Peker videonun bir bölümünde eski Başbakan Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım’ın, Ocak ve Şubat aylarında yurt dışına çıkarak uyuşturucu kaçakçılığı rotası belirlemek için Venezuela’ya gittiğini iddia etti.

Sedat Peker yayınladığı videoda, “Erkam Yıldırım, Halil Falyalı’nın otelinde veya gasinosunda misafiriydi. Mehmet Ağar bu senkronizenin ortasında. Erkam Yıldırım’ın Süleyman Soylu ile çevresinde bu konularla ilgili dostluğuna bakın” dedi.

Peker iddialarına devam ederek, “Geçen sene Haziran ayında 4 ton 900 kilo yakalandı. Sonra yeni güzergah çalışması yapıldı. Çünkü Amerika Uyuşturucuyla Mücadele, çok güçlü orada, sürekli üstlerinde. 800 kilometre Venezuela’yla sınırları var. Oraya geçirmek kolay çünkü Amerika’nın kontrolü yok. Suriye Lazkiye de Amerika kontrolünde değil. Bu mal yakalandıktan sonra yeni bir güzergah kurmak için Venezuela’ya kim gitti? Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım. Ocak ayında ve Şubat ayında gidip 4 gün kaldı. Hep böyle yapıyorlar, vatanseverlik ile milleti coşturuyorlar herkesi birbirine sokuyorlar. Şimdi diyecekler niye anlatmadın? Lan neyi anlatayım siz gördüğünüz her şeyi anlatıyor musunuz? Mehmet Ağar, tüm uyuşturucu işi yapanlar bunun arkadaşı. Kürt iş adamları diyorlar ya… Hayır uyuşturucu işi yapıyorlardı hepsi. Hepsinden para aldı ve tüm işlerini hallediyordu” diye konuştu.

Öte yandan gazeteci Cüneyt Özdemir’in yayınladığı bir fotoğrafa göre, Binali Yıldırım’ın oğlu Erkam Yıldırım (fotoğrafta sağdan üçüncü), resmî sıfatı olmadığı halde Aralık 2020’de Türkiye-Venezuela Parlementolar Arası Dostluk Grubu ile bu ülkeyi ziyaret ettiği belirtiliyor. Bahsi geçen fotoğraf, Karakas Büyükelçiliği’nin hesaplarında da yayınlanmış.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir