Selahattin Demirtaş ekonomik sıkıntılardan dolayı intihar eden insanların sayısına dikkat çekerek ‘yer yerinden oynamalı’ dedi

featured

HDP eski Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, tutuklu bulunduğu Edirne Cezaevi’nde Gazete Duvar için bir yazı kaleme aldı. Demirtaş yazısında ekonomik sıkıntılardan dolayı hayatına son veren insanların sayısının 368’i bulduğunu hatırlatarak, “368 insan ekonomik çaresizlikten intihar etmiş ya, olacak şey mi, yer yerinden oynamalı oysa” diye tepki gösterdi.

Demirtaş, yazısında şunları dile getirdi:

“Akşama gazeteler geldi, okuyorum. Memlekette durum içler acısı. Açlık, işsizlik, yoksulluk… Öte tarafta milyon dolarlık yolsuzluk, mafya, çeteler, uyuşturucu, faili belli cinayetler, itiraflar, ifşaatlar… ‘Sadece pandemi döneminde yaklaşık 368 kişi borç, işsizlik ve açlıktan intihar etmiş’ diyor bir haberde. Kahroluyor insan. Bu böyle gitmez. Daha kararlı, daha cesur olmalı, etkili şeyler yapmak lazım diye konuşuyorum oda arkadaşım Abdullah ile. 368 insan ekonomik çaresizlikten intihar etmiş ya, olacak şey mi bu! Yer yerinden oynamalı oysa. “Şimdi dışarıda olsaydık” diye başlayan cümleler kuruyoruz. Bir şeyler yapardık herhalde, boş durmazdık. Neyse. Burada da durmuyoruz. Elimizden geldiğince işte. 368 intihar olacak şey mi?” ifadesini kullandı. 

YAZININ TAMAMINI OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir