Sergen Yalçın: Beşiktaş’ın Hep İyi Olmasını Diliyorum

featured

2020-2021 sezonunda Beşiktaş’ta Süper Lig ve Ziraat Türkiye Kupası şampiyonluğu yaşayan teknik adam Sergen Yalçın uzun süren suskunluğunu bozdu.

Sergen Yalçın

‘İŞİMİ DEVAM ETTİRMEK ZORUNDAYIM’

Başarılı hoca bir süre daha dinlenmesinin ardından teknik direktörlük kariyerine devam edeceğini ifade etti. teknik adam Yalçın, “Benim mesleğim teknik adamlık. İşimi devam ettirmek zorundayım.”

“İşimiz kolay mı, elbette değil. Maalesef Türkiye’de teknik adamların bir kulüpteki kariyeri çok uzun sürmüyor” ifadelerini kullandı.

‘MECBURİ AYRILIK OLDU’
Türk futbolunda skorun her şeyi belirlediğini ifade eden Sergen Yalçın, Beşiktaş ile yollarını ayırmaya mecbur kaldığını belirtti. Başarılı teknik adam, “Ayrılmayı hiç istemezdim fakat yaşanan gelişmeler bizi mecburi bir ayrılığa götürdü.”

‘BANA HAKLARINI HELAL ETSİNLER’
“Üzüldüğüm tek nokta Beşiktaş taraftarına verdiğim sözü tutamadım. Beni Beşiktaş’a taraftar getirdi. Onlara söz vermiştim fakat gelinen durum bu ayrılığa neden oldu. Taraftardan isteğim bana haklarını helal etsinler” açıklamalarında bulundu.

‘FATİH TERİM’İN BİLE KREDİSİ YOK’
Sergen Yalçın, Türk futbolunda teknik direktörlerin kolay bir şekilde harcadığını ifade etti. Son olarak Fatih Terim’in geçmişte büyük başarılar kazandığı Galatasaray’dan ayrıldığını belirten Yalçın şunları söyledi: “Türkiye, teknik adamlar için en zorlu ülkelerden biri.”

SERGEN YALÇIN – FATİH TERİM

‘ÇOK KOLAY İNSAN HARCANABİLİYOR’
“Çok kolay insan harcanabiliyor burada. Çok çabuk insan tüketiyoruz ve şartlar, teknik adamlar için gün geçtikçe zorlaşıyor. En son Fatih Terim ayrılmak zorunda kaldı. Fatih Terim gibi bir teknik adamın bile kredisi yoksa, siz düşünün gerisini. Bu şartlar altında çalışmaya devam edeceğiz.”

‘BEŞİKTAŞ TARAFTARINA MESAJ’
“Gelecekle ilgili henüz net bir plan yapmadım fakat elbette yeni başarılar elde etmek istiyorum.” Başarılı teknik adam Sergen Yalçın son olarak Siyah Beyazlı taraftarlardan takımlarının başarısı için sezonun geri kalan kısmında kenetlenmelerini istedi. Tecrübeli hoca, “Beşiktaş’ın hep iyi olmasını diliyorum. Taraftarlar ve camia bu takıma destek vermeye devam etsinler” ifadelerinde bulundu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir