Sezgin Baran Korkmaz hakkında flaş iddia: Rüşvet verdiği herkesi kayda almış!

Sözcü gazetesi yazarı Saygı Öztürk, bugünkü köşesinde Sezgin Baran Korkmaz hakkında çok önemli bir iddiayı kaleme aldı. Öztürk, SBK'nın rüşvet verdiği herkesi kayda aldığını belirtti.

featured

Avusturya’nın 15 Temmuz’da ABD’ye iade ettiği ve burada dolandırıcılık ve kara para aklamak suçlarından yargılanan Sezgin Baran Korkmaz ile ilgili oldukça çarpıcı bir bilgiye ulaşıldı.

Sözcü yazarı Saygı Öztürk, bugünkü yazısında devlet içindeki ‘bir yetkilinin’ Korkmaz hakkında verdiği bilgileri aktardı. Öztürk’ün aktarımına göre yetkili, Korkmaz’ın Türkiye’de rüşvet verdiği herkesi sesli ve görüntülü olarak kayda aldığını söyledi.

“Korkmaz’ın en büyük özelliği, zor durumda olan şirketleri almasıydı. Hatta o şirketlerin içinin boşaltılması için bazı üst düzey yöneticilerle işbirliği yapıldığı da hep söyleniyordu. Başka bir özelliği de hayırsever olmasıydı” diyen Öztürk, “Rüşvet verdiklerini kayda almış” başlıklı yazısında şunları kaydetti:

“Sezgin Baran Korkmaz’ın ilk gözaltına alınışı Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Dairesi’nin (KOM) eşgüdümünde gerçekleştirilmişti. Az önce hayırsever özelliğini belirttiğim Korkmaz’ın farklı bir özelliğini de bir yetkili şöyle anlattı: ‘Sezgin Baran Korkmaz, rüşvet verdiği herkesi kayda almış. Sesli ve görüntülü kayıtları var. Korkmaz’ın, parasının FETÖ parası olma ihtimali üzerinde de durduk. Bu konuda da çalışma yapılıyordu. Ancak bir sonuç alınamamıştı. Hakkında farklı soruşturmalar yürütülüyordu. Ancak kara para aklama iddiasından dava açıldı. Hakkında 24 dava var.”

sezgin baran korkmaz uçağı

“Sezgin Baran Korkmaz kurtulmak için bilgi verecek”

Öztürk, yazısını şu sözlerle noktaladı:

“Sezgin Baran Korkmaz, ABD’nin taleplerine karşı ne kadar direnecek? Onların istediği bilgiler karşısında neler anlatacak? Bunu bilemeyiz. Ama kurtulmak için özellikle iktidardaki çevrelerle yaşadığı bazı olaylar hakkında bilgi vermek zorunda olacak.

Korkmaz’ın, Türkiye’ye verilmesi halinde olacaklar da belliydi. Mahkemede kendisini kurtarmak için gerekirse var olduğu belirtilen rüşvet kasetleri devreye sokulacaktı. Yurtdışına çıkmadan bir gün önce İçişleri Bakanı’nın makamına niçin çağrıldığını, orada ne konuşulduğunu, kimin alacağının silinmesinin neden istendiğini de en azından mahkeme aşamasında öğrenmiş olacaktık. O aşamayı beklemeden, İçişleri Bakanı konuşmalı. Silinmesi istenen borcun ne borcu olduğu söylemeli.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir