Süleyman Soylu’nun hedefindeki Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan: Beni kim açığa alacak, çok merak ettim

featured

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu‘nun, organize suç örgütü lideri Sedat Peker‘e verilen koruma polisi konusunda sorumlu olduğunu ima ettiği Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Çalışkan, hakkında çıkan görevden alınacağı yönündeki iddialara dair açıklama yaptı. Çalışkan, “Benim gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak? Bir görelim bakalım” derken, toplumun Süleyman Soylu’nun açıklamalarından rahatsız olduğunu da dile getirdi.

Cumhuriyet’ten Seyhan Avşar’ın röportajında Mustafa Çalışkan şu açıklamalarda bulundu:

Süleyman Soylu’nun, kendisi ile ilgili ortaya attığı iddialara ilişkin, “Allah’a sığınıyorum” yanıtını veren Çalışkan, “Açığa alınmayı bekliyor musunuz?” şeklindeki soruya ise, “Türkiye’deki en dürüst insanı neden dolayı açığa alacaklar çok merak ediyorum. Çıksın bir görelim bakalım. Türkiye’de insanlar var. Dürüst siyasetçiler var. En başta Sayın Cumhurbaşkanı var. Mustafa Çalışkan gibi bir insanı açığa kim alacak, nasıl alacak bir görelim bakalım. Çok merak ettim” dedi.

Mustafa Çalışkan, “Soylu’nun açıklamaları sizde herhangi bir rahatsızlık yaratmıyor mu?” sorusuna da “Bence toplum rahatsız. Benim rahatsız olmam çok da önemli değil” şeklinde çok çarpıcı bir cevap verdi.

Süleyman Soylu, Sedat Peker’e özel polis koruması verilmesiyle ilgili olarak, “16 Ocak 2015’te DHKP-C tehdidi ile kendisine koruma veriliyor. Şimdi esas iş bundan sonra. İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok, terörden sorumlu müdür de Mustafa Çalışkan. Nurettin Demir Kadıköy Emniyet Müdürü. Özgür Taşdemir emniyet müdürü ihraç edildi. En irtibatlı olduğu kişi Sedat Peker. 2015 yılında sanal bir tehditle Nurettin Demir kardeşinden kalan DHKP-C mirasıyla bir kurgu yapar ve koruma verilir” ifadelerini kullanmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir