Sur Tatil Evleri halka arz ne zaman? Katılım endeksine uygun mu? Kaç lot dağıtılacak?

Sur Tatil Evleri GYO halka arz başvurusu SPK tarafından onaylandı. Peki şirketin halka arzı hangi tarihlerde yapılacak? Dağıtılacak lot sayısı ve fiyatı ne olacak? İşte detaylar...

featured

Borsa İstanbul’da halka arz furyası devam ediyor. Son dönemde neredeyse her hafta üç şirketin halka arzını onaylayan Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), Sur Tatil Evleri Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. halka arzını da onayladığını açıkladı.

9.8 milyar TL’lik portföy büyüklüğü olan Sur Tatil Evleri GYO, Sur Yapı’nın turizm yatırımlarını gerçekleştirdiği kuruluşu olup, 15 farklı noktada 102 kişilik profesyonel satış kadrosu bulunmaktadır. Yaygın müşteri tabanı bulunan Sur Tatil Evleri GYO, kredi borcu olmayan borçsuz bir şirkettir.

SUR TATİL EVLERİ HALKA ARZ NE ZAMAN YAPILACAK?

7-8 Aralık tarihlerinde ‘SURGY’ hisse koduyla 49,18 TL’den paylarının %26,87’ni halka arz etmeyi planlayan şirket aynı zamanda faiz hassasiyeti olanlar için katılım endeksine uygun durumdadır.

Sur Tatil Evleri halka arzının büyüklüğü 2,2 milyar TL olarak açıklanırken, toplamda 45 milyon adet lot dağıtılacağı duyuruldu.

Şirketin halka arzı onaylı izahnameye göre bireysele eşit dağıtım olarak gerçekleşecektir.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir