Benzine zam var mı? 7 Aralık 2021 son dakika benzin zammı

Motorin fiyatlarına zam yapılınca araç sahipleri benzine de zam gelip gelmeyeceğini merak etmeye başladı. Peki benzine zam var mı? Benzine zam gelecek mi? İşte güncel benzin fiyatları...

featured

Son dakika haberi: Motorine zam yapılınca benzine zam gelip gelmeyeceği merak konusu oldu. Akaryakıt fiyatlarına son günlerde peş peşe zam haberleri gelmeye başladı. Peki benzine zam var mı? Benzine zam gelecek mi? İşte güncel benzin fiyatları…

MOTORİNE ZAM GELDİ

Milyonlarca araç sahibine kötü haber geldi. Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS) motorin fiyatlarına zam yapıldığını duyurdu. Buna göre motorin fiyatlarına 66 kuruş zam geldi. Zamlı tarife bu gece yarısından itibaren pompa fiyatına yansıyacak.

Zamlı tarifeye göre Ankara’da ortalama 9,41 liradan satılan motorinin litre fiyatı 10,07 lira olacak. Motorinin litresi İstanbul’da 9,35 liradan 10,01 liraya, İzmir’de 9,43 liradan 10,09 liraya çıkacak.

Benzine zam gelecek mi?

BENZİNE ZAM VAR MI?

Benzin fiyatlarına son olarak 1 Aralık’ta 58 kuruş indirim gelmiş, 3 Aralık’ta ise benzinin litre fiyatına 44 kuruş zam yapılmıştı. Tüm dünyada artan fiyatlar Türkiye’ye yansımış, ülkemizde buna ek olarak dolar kurunda yaşanan artış fiyatların fırlamasına neden olmuştu.

Kıbrıs’ta da benzinin litre fiyatı dün itibarıyla 10 TL’yi aşmıştı.

Zam haberlerinin ardından zamlı tarifeye yakalanmak istemeyen çok sayıda sürücü, akaryakıt istasyonlarında kuyruk oluşturmuştu. Motorinden sonra benzin fiyatlarına da yakın zamanda yeni bir zam geleceği tahmin ediliyor.

GÜNCEL BENZİN FİYATLARI 7 ARALIK 2021

Ankara’da ortalama 9,16 liradan satılan benzinin litre fiyatı 9,60 liradan satılıyor. Benzinin litresi İstanbul’da 9,11 liradan 9,55 liraya, İzmir’de 9,18 liradan 9,62 liraya oldu.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir