Gözaltına alınan CHP’nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan serbest bırakıldı

CHP'nin ABD Temsilcisi Yurter Özcan sosyal medya hesabından gözaltına alındığını açıkladı. Daha sonra Ankara Adliyesi'nde ifade vereceğini duyuran Özcan, serbest bırakıldı.

featured

Ankara’da gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldığını açıklayan Yurter Özcan “Dün gece saat 2’de Ankara’da kaldığım otelde gözaltına alındım. Karakolda tebliğ yapıldıktan sonra, serbest kaldım. Bugün Ankara Adliyesi’nde ifade vereceğim” dedi.

Özcan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şunları söyledi:

“Bugüne kadar 2 ayrı tazminat davası kazandığım Nedim Şener’in, tazminata mahkum edildiği aynı Twitter yazışmasından dolayı bana hakaret davası açtı.

Normal süreçte duruşma günü ifadeye gelmediğim takdirde yakalama kararı çıkartılması gerekirken hukuka ve usule aykırı şekilde dün akşam bir yakalama kararı çıkartıldı ve anormal bir şekilde bu konuda kolluk güçleri görevlendirildi.

‘İTİBAR SUİKASTINDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL’

Kolluk güçlerinin bana sadece tebligat yapacaklarını söyleyerek bu tebligatın her zaman olması mümkünken, beni gece 2’de otelde göz altına alınma kararı, itibar suikastından başka bir şey değil.

İFADE VERİP SERBEST BIRAKILDI

Akşam saatlerine doğru Ankara Adliyesi’ne giderek ifade veren Yurter Özcan serbest bırakıldı. Kararı yine sosyal medya hesabından duyuran Özcan şu ifadeleri kullandı:

Ankara Adliyesi’nde ifade verdikten sonra serbest kaldım. Bu süreçte arayarak bana destek olan Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu, Rasim Bölücek, Derya Gödek, Adliye’de bana eşlik eden Ankara İl Başkanımız Ali Hikmet Akıllı, Tele 1 Washington Temsilcisi ağabeyim Yılmaz Polat, avukatlarım Hakan Kızılarslan, Selgin Tuncer, partimizin avukatları Çağlar Çağlayan ve Deniz Orhan başta olmak üzere, tüm dostlara teşekkür ederim.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir