Amasra Seçim Sonuçları | 2019 Bartın Yerel Seçim Sonuçları

Bartın'da meydana gelen maden faciasından sonra Amasra seçim sonuçları merak konusu oldu. Peki Amasra hangi partide? İşte 2019 Amasra seçim sonuçları...

featured

Bartın’da meydana gelen maden faciasından sonra Amasra seçim sonuçları merak konusu oldu. Bartın’ın Amasra ilçesindeki madende yerin yüzlerce metre altında meydana gelen patlama sonrası çok sayıda ölü ve yaralının olduğu bildirildi. Maden faciasında göçük altında kalanları kurtarma çalışmaları sürerken, facianın meydana geldiği Bartın’ın Amasra ilçesinin hangi parti tarafından yönetildiği araştırılıyor. Peki Amasra hangi partide? İşte 2019 Bartın Amasra seçim sonuçlarına ilişkin ayrıntılar…

Bartın’ın Amasra ilçesinde Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Amasra Müessese Müdürlüğüne bağlı kömür madeninde şiddetli bir patlama meydana geldi. AFAD ilk açıklamasında patlamanın trafodan kaynaklandığını bildirdi ancak Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez patlamanın asıl sebebini kamuoyuyla paylaştı.

Patlamanın ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez bölgeye intikal etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da yarın Bartın’a gideceği öğrenildi.

Bölgede basın mensuplarına bilançoya ilişkin bilgi veren Bakan Fatih Dönmez, ilk belirlemelere göre grizu patlaması olarak değerlendirildiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise patlamada 14 kişinin vefat ettiğini duyurmuştu ancak ilerleyen saatlerde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, can kaybının 22’ye yükseldiğini belirtti.

Yaşanan patlama nedeniyle Bartın’daki seçim sonuçları merak edildi. Amasra’yı hangi partinin kazandığı merak edildi. Peki Amasra hangi partide? İşte 2019 Amasra seçim sonuçlarına dair detaylı bilgiler…

2019 BARTIN AMASRA SEÇİM SONUÇLARI

2019 yerel seçimlerini Türkiye genelinde AK Parti yüzde 44,33 oy alıp 39 şehir ile birinci sırada tamamladı. CHP ise yüzde 30,12 oy alıp 21 ilde seçimi kazandı.

Bartın Belediyesi’nde MHP ile AK Parti arasında geçen seçim yarışını çok az bir farkla MHP kazandı. MHP yüzde 35,76 oy alırken, AK Parti 35,33 oy ile ikinci sırada kaldı. CHP ise yüzde 25,44 oy aldı.

Bartın’ın Ulus ilçesinde AK Parti yüzde 56,73 ile birinci, CHP yüzde 40,36 oy aldı. Kurucaşile‘de de AK Parti (yüzde 43,07) ile CHP’nin (yüzde 35,99) önünde yer aldı.

Amasra seçim sonuçlarının merak edildiği bir başka yer oldu. İlçede CHP açık ara farkla sandıktan birinci parti çıktı. CHP yüzde 44,67 oy alırken, AK Parti yüzde 26,89’da kaldı. Amasra seçim sonuçlarını sadece birkaç bin seçmen belirledi. Toplam 4 bin 752 seçmenin bulunduğu ilçede geçerli sayılan 3 bin 857 oydan 1723’ünü CHP’nin adayı, 1037’sini ise AK Parti’nin adayı aldı.

2019 Amasra seçim sonuçları tablosu şöyle:

amasra seçim sonuçları

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir