Gazeteciler barıştı: Cüneyt Özdemir Erk Acarer’den özür diledi

Cüneyt Özdemir ile Erk Acarer arasında yaşanan gerilim son buldu. Özdemir, sosyal medya hesabından açıklama yaparak Erk Acarer'den özür diledi ve Berlin'e gittiğinde buluşma talebini iletti. Acarer ise bu talebi kabul ettiğini açıklarken, iki gazetecinin barışması sosyal medyada memnuniyetle karşılandı.

featured

Cüneyt Özdemir ile Erk Acarer arasında yaşanan polemik tatlıya bağlandı. Özdemir’in eski Halkbank Genel Müdür Yardımcısı Hakan Atilla’yı youtube kanalında konuk etmesinin ardından Acarer eleştiride bulunmuş ve bunun üzerine iki gazeteci sosyal medyada birbirine girmişti. Yaşanılan olaylardan sonra ithamlarında ‘haksızlık’ yaptığını belirten Cüneyt Özdemir, Erk Acarer’den özür dileyerek barış çubuğu uzattı.

CÜNEYT ÖZDEMİR: ATTIĞIM TWEETLERİ SİLİYORUM

Sosyal medyada birçok kullanıcının övgüyle karşıladığı gelişmede, Cüneyt Özdemir şu ifadeleri kullandı: 

“Erk Acarer ile yazdığım twitlere bir kez daha baktım. Onun yazdıklarını da bir kez daha okudum. Erk Acarer’e haksızlık yaptığıma karar verdim. Geçmişte de benim gazeteciliğimi sorgulayan kimi polemikler yaratmak istiyordu, biraz onun devamı gibi gördüm. Ama yine de kendisine böyle bir cevap vermemeliydim. Kimin nasıl gazeteci olduğuna bırakalım izleyicilerimiz karar versin. Bu twitlerle ilgili tüm muhattaplardan da özür dilerim. (Not; Bu vesileyle Kitkat’a da hiç gitmediğini de öğrenmiş oldum, Berlin’e geldiğimde alırlarsa belki beraber gideriz:)) Attığım twitleri de siliyorum.

ERK ACARER’DEN CEVAP GECİKMEDİ

Erk Acarer ise X hesabından Cüneyt Özdemir’e cevap vererek, “Zarif bir davranış olmuş, ben de siliyorum. Kitkat işi bende…” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

Erk Acarer, kendi YouTube kanalına Hakan Atilla’yı davet eden ve yayına ilişkin “Hakan Atilla ile fon dolandırıcılığındaki detayları konuşuyoruz” paylaşımı yapan Cüneyt Özdemir’e “Uzmanına sorduk diyorsunuz yani, güzel haber:)” yazdı. Acarer’e yanıt veren Özdemir, “Berbat bir adamsın. Gazeteciliğin de şaibeli…Yatacak yerin yok…” demişti. Acarer de Özdemir’in sözlerini alıntılayarak, “Sakin ol şampiyon. Kötü bir şey söylemedim… Ne güzel iş dedim. Hakan Atilla ile röportaj yapıp, benim gazeteciliğimi şaibeli bulmak da ne biliyim. Ayakkabı kutusu iç sinirlere iyi gelir!” ifadelerini kullanmıştı. 

Cüneyt Özdemir tartışmanın devamında, “Hak etmediğin bir mağduriyeti yaşıyorsun ama bu senin mağduriyet yeleğini giyip bize gazetecilik dersi vereceğin anlamına gelmez. Türkiye’de de vasat bir gazeteciydin orada da aynı çizgini bozmadan devam ediyorsun. Bence alkolü azalt bak her seferinde gece birilerine bulaşıyorsun. Polemiklerle değil yaptığın haberlerle konuşulmayı dene…(bu en zoru anlıyorum) Madem benim gazeteciliğimi beğenmiyorsun dur seni benden kurtarayım. Block! Hadi yallah Berlin barlarına… Kitkat canavarı seni…” şeklinde paylaşım yapmıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir