MHP lideri Devlet Bahçeli Ekrem İmamoğlu’nu hedef alarak istifaya davet etti

featured

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yapmış olduğu konuşmada İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu‘nu hedef alan açıklamalarda bulunarak, “İmamoğlu’nun sinsi faaliyetlerini görmek gerekir. Dileğimiz büyükşehir belediye başkanının görevinden affını bir an önce talep etmesidir” dedi.

Bahçeli, kar yağışına değinerek “Geçen hafta yurt genelinde kar yağışı etkili olmuştur, bu bir berekettir. Kifayetsiz musterihler vatandaşlarımızı perişanlığa terk etmişlerdir. Meteoroloji alarm vererek herkesi uyarmıştır. Yağış halindeyken karla mücadele dünyanın hiçbir yerinde görülmemiştir,” dedi.

Devlet Bahçeli konuşmasında şunlara değindi:

“İstanbul Belediye Başkanı Birleşik Krallığın elçisiyle yapacağı görüşmenin randevusunu 25 gün öncesinden aklında tutmuştur da yapılan uyarıları aklında tutamamıştır,” ifadelerini kullanan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Gömleğin ilk düğmesi yanlış iliklenmiştir. Kuzeyden gelen yağış karayollarını vurmuş İstanbul’a metrekareye 60 kilogram kar yağmıştır. Sorumsuz bir kağıttan kaplana İstanbullular mahkum değildir. Çürük tahtanın çivi tutmayacağı belli olmuştur. İstanbul sersefil hale düşmüştür. İstanbullu yolda kalmış, belediye başkanı kar küreme aracıyla balıkçıya gidiyor ve vicdanı sızlamıyor.

Büyükelçiyle yemek, karla mücadele kadar önemli diyecek kadar şirazesi kaymıştır. Bir büyükelçiyi 16 milyon İstanbullu’dan fazla önemseyen bir kişiye Türk İslam medeniyetinin merkezi olan bu kent nasıl teslim edilecektir?

Niye ve ne maksatla bu görüşme yapılmıştır? Dışişleri Bakanlığı bilgilendirilmiş midir, görüşme önemliyse kağıt üzerine alınmış mıdır? Son zamanlarda ülkemizde görev yapan büyükelçilerle yapılan görüşmeler dikkat çekicidir. CHP’nin büyükelçilerle düşüp kalkması tesadüf değil, milli iradenin dışında bir adımdır. İmamoğlu’nun sinsi faaliyetlerini görmek gerekir.

DEVLET BAHÇELİ: DİLEĞİMİZ GÖREVİNDEN AFFINI TALEP ETMESİ

Şu rezalete bakınız ki balıkçıda tıka basa yerken, sözcüsü de İstanbul’da değil, tatile gittiği İsviçre’de ‘karla mücadele’ etmiştir. İşte CHP’nin özü sözü bundan ibarettir. MOBESE kayıtlarına düşünce de kızılca kıyamet koparırlar. İstanbul’un dramını konuşmazlar MOBESE’yi dillerine dolandırmaktan da geri durmazlar. Dinleniyorlarmış, takip ediliyorlarmış… Geçin bunları. Yeri ve zamanı mıydı büyükelçiyle protokol yemeği yemenin? Gizli irtibatlarınız yoksa milletin kafasında birikmiş soru işaretlerini giderin. MOBESE, toplumsal huzur ve asayişin sağlanması açısından büyük bir imkandır. Açığı olanların MOBESE’den şikayet etmeleri gayet doğaldır. İstanbul’da geçen hafta yaşananlar başka bir ülkede yaşansaydı o belediye başkanı bir gün bile görevde kalmazdı. Dileğimiz büyükşehir belediye başkanının görevinden affını bir an önce talep etmesi, İstanbul’un önünü açmasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir