Emeklilere bayram ikramiyesi ödemesinin tarihi belli oldu

featured

Ülkemizdeki milyonlarca emeklinin dört gözle beklediği 1000 TL tutarındaki bayram ikramiyelerinin ödenme tarihi belli oldu. Yaklaşık 13 milyon emekliyi ilgilendiren Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri mayıs ayının ilk haftasında hesaplara yatırılacak. Ayrıca Kurban Bayramı ikramiyesinin de temmuz ayının ikinci haftasında yatırılması bekleniyor. Böylece temmuz ayında hem emekli aylıkları zamlı olacakken hem de bayram ikramiyesi alınmış olacak.

Sabah gazetesinin haberine göre Sosyal Güvenlik Kurumu bayram ikramiyelerini Ramazan Bayramı’ndan 1 hafta önce emeklilerin hesaplarına yatırmak için çalışmalarına başladı. Ayrıca bu tarihe kadar emekli aylığı bağlananlar da Ramazan Bayramı ikramiyesinden yararlanabilecek.

Ülkemizde toplam 13.1 milyon emekli bulunuyor ve bunlardan SSK’da 8.2 milyon, Bağ-Kur’da 2.6 milyon ve Emekli Sandığı’nda 2.3 milyon emekli bulunuyor. İdari izin kararıyla 3.5 gün olması beklenen bayram tatili başlamadan önce ikramiyeler hesaplara yatırılmış olacak.

Bayram ikramiyesi emekliler, ölüm aylığı alanlar, şehit yakını ve gaziler, vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar, geçici köy korucuları, şeref aylığı alanlar, şampiyon sporcular, Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri, terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ile bunlardan hayatını kaybedenlerin hak sahiplerine veriliyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir