Galatasaray Kadın Futbol Takımı ile Petrol Ofisi arasında sponsorluk anlaşması imzalandı

Petrol Ofisi, Galatasaray Kadın Futbol Takımı’nın isim ve forma sponsorluğunu üstlendi.

featured

Ali Sami Yen Spor Kompleksi Nef Stadyumu’nda gerçekleştirilen imza törenine Galatasaray Futbol Kulübü Başkanı Dursun Aydın Özbek ile Petrol Ofisi’nden 1 Eylül itibarıyla CEO’luk görevini üstlenecek olan Mehmet Abbasoğlu katıldı.

Petrol Ofisi, 18 Eylül 2021 tarihinde kurulan ve 2021-2022 sezonunda Turkcell Kadın Futbol Ligi’nde yer alan Galatasaray Kadın Futbol Takımı’nın isim ve forma sponsorluğunu üstlendi. Yapılan anlaşmaya göre GS Kadın Futbol Takımı, yeni sezonda Galatasaray Petrol Ofisi adıyla mücadele edecek.

galatasaray kadın futbol takımı sponsoru petrol ofisi oldu

Galatasaray Başkanı Özbek: “Petrol Ofisi enerjisini, kadın futbol takımımızla sahaya güçlü bir şeklide yansıtacak”

Galatasaray Spor Kulübü’nün tüm branşlarda ilk olma, önde olma misyonuna sahip olduğunu vurgulayan GS Başkanı Dursun Aydın Özbek: “Galatasaray olarak Kadın futbolunda da bu misyonumuzu sürdürdük. Galatasaray Spor Kulübü ve Petrol Ofisi, Cumhuriyet tarihinin en önemli kuruluşları arasında yer alıyor. Bu iki köklü ve güzide kuruluşun, Petrol Ofisi ve Galatasaray’ın iş birliğinin Türk futbolu için kadın futbolumuz için önemli bir sinerji yaratacağına inanıyoruz. Enerji sektörünün köklü ve önemli markası olan Petrol Ofisi, enerjisini kadın futbol takımımızla sahaya güçlü bir şeklide yansıtacaktır”. açıklamasında bulundu.  

“Onlardan aldığımız güç, verdiğimiz destekten çok daha fazla”

Petrol Ofisi yeni dönem CEO’su Mehmet Abbasoğlu, GS Kadın Futbol Takımı ile yapılan sponsorluk anlaşması hakkında şöyle konuştu:

“Türkiye’nin gelişimini destekleyen her projede, yenilikçi ve öncü olma misyonumuzla hareket ediyoruz. Spora olan desteklerimizi anlık başarılardan uzak, Türkiye’nin geleceğine doğru atılan bir adım olarak görüyoruz. 31 Temmuz’da İngiltere ile Almanya arasında oynanan UEFA – 2022 Kadınlar Avrupa Futbol Şampiyonası final maçını, Wembley Stadyumu’nda yaklaşık 90 bin kişi seyretti. Final maçını, sadece İngiltere’de dahi 17.4 milyon kişi televizyondan canlı olarak, 5.9 milyon kişi de online olarak izledi. Diğer bir deyişle yaşlı genç İngiltere nüfusunun yaklaşık üçte biri, bu maçı canlı seyretti. Ben de büyük bir keyifle maçı izledim. Global arenada öne çıkan kadın futbolu, Galatasaray gibi başarılı temsilcileri ile gelecek vadediyor. Kadınların yaptıkları her işte yakaladıkları müthiş başarıların yanında onlarla beraber yürümek bizim için bir sponsorluktan çok daha fazlası. Onlardan aldığımız güç ve ilham, onlara verdiğimiz destekten daha fazla. Yapmış olduğumuz bu anlaşma ile ülkemizde kadın futbolunun bilinirliğinin artmasını, bu sayede yeni kadın sporcuların da yetişebileceği bir alan yaratmaya da katkı sunmayı hedefliyoruz. Kadın futbolunun gelişimini, marka değerini yükseltmeyi hedeflediğimiz bu birliktelik doğrultusunda, GS Kadın Futbol Takımı’nı desteklemekten büyük gurur duyuyoruz. Türkiye’nin geleceğini desteklemeye devam edeceğiz.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir