Hatay’da kaybolan İBB atları istifa getirdi

featured

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından Hatay Dörtyol Belediyesi’ne hibe edilen 100 atın ortadan kaybolması sonrası hakkında soruşturma başlatılan MHP’li Belediye Başkanı Fadıl Keskin partisinden istifa etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz konuya ilişkin Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “İstanbul BŞB’den aldığı atlar nedeniyle, Adli ve İdari Soruşturmaya muhatap olan, Hatay/Dörtyol Belediye Başkanımız Fadıl Keskin’in, partimizden istifası işleme konulmuş olup, belediye başkanları listemizden de düşürülmüştür” dedi.

Atlar çevre illere satıldı iddiası

CHP Dörtyol Belediyesi Meclis Üyesi Emre Arık ise hibe edilen atların, önce çiplerinin söküldüğünü, sonrasında da Adana, Kahramanmaraş ve Şırnak belediyelerine satıldığını iddia etti.

İBB atları hibe etmişti

İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nin 16 Ocak 2020 tarihli oturumunda alınan kararla, Adalar’da atlı fayton taşımacılığı sonlandırılmış, belediye satın aldığı atları da sahiplendirmişti. Türkiye’nin dört bir yanındaki belediyelere teslim edilen atlardan 100’ü 13 Ağustos 2020 ve 18 Ağustos 2020 tarihlerinde Dörtyol Belediyesi’ne hibe edildi.

Aradan geçen zaman sonunda hibe edilen ve üzerinde çip takılı olan 100 atın kaybolduğu öne sürüldü. Dörtyol Cumhuriyet Başsavcılığı da konuyla ilgili soruşturma başlattı. İlçe Tarım Müdürlüğü Dörtyol Kaymakamlığı’nın talimatları doğrultusunda konuyla ilgili başlattığı idari soruşturmayı sürdürüyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir