İzmir okullar tatil mi? İzmir Valiliği’nden son dakika açıklama geldi

İzmir okullar tatil mi? Lodos sebebiyle birçok ilde eğitime ara verilirken, İzmir'de yarın okullar tatil olacak mı?

featured

İzmir okullar tatil mi? İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova’da kuvvetli rüzgar ve fırtına nedeniyle bütün eğitim kurumlarında yarın 1 gün süreyle yüz yüze eğitim faaliyetlerine ara verildiği açıklandı. İzmir Valiliği’nden de lodos açıklaması geldi. Peki İzmir’de yarın okullar tatil edilecek mi, son dakika gelişmesi…

KOCAELİ’NDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Yavuz sosyal medyadan “Olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle İlimiz genelinde eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır” açıklaması yaptı.

BİR TATİL HABERİ DE SAKARYA’DAN GELDİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle yüz yüze eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurarak, “Sevgili hemşehrilerim, ilimizde hayatı olumsuz etkilemeye devam eden hava koşulları ve lodos nedeniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesini kullandı.

BURSA VE YALOVA’DA EĞİTİME ARA VERDİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat yapmış olduğu açıklamada, “Kıymetli Bursalı hemşehrilerim; hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle; bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yalova Valiliği’nden de eğitime ara verilmesiyle ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre;  ilimiz genelinde devam eden olumsuz hava koşulları ve lodosun (yarın) 30 Kasım 2021 Salı   gününde de devam edeceği bildirilmiştir.

Hemşehrilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında 30 Kasım 2021 Salı günü bir günlük ara verilmesi uygun görülmüştür.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engellilerimiz, hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.”

İZMİR OKULLAR YARIN TATİL Mİ?

İzmir Valiliği şiddetli lodos fırtınası nedeniyle açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Fırtına uyarılarımızın ardından bugün (29.11.2021Pazartesi) saat 16:00 itibariyle Narlıdere’de 111km/sa, Urla’da 100 km/sa, Karaburun’da 99 km/sa, Konak’da 98 km/sa, Tire’de 93 km/sa, Aliağa’da 88km/sa ve Menderes’de 82km/sa en yüksek rüzgar hızları kaydedilmiştir.

Kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece ve yarın(30.11.2021Salı)da İzmir il genelinde yüksek kesimleri başta olmak üzere batı ve güneybatı yönlerden 60-90km/sa, yüksek kesimlerde yer yer 100km/sa üzeri hızda tam fırtına şeklinde esmesi beklenmektedir.

Kuvvetli rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.”

İzmir Valiliği yarın eğitime ara verilmesiyle ilgili ise şu ana kadar herhangi bir açıklamada bulunmadı.

TIKLAYINIZ>> Valilik açıkladı: Lodos nedeniyle İstanbul’da yüz yüze eğitime yarın ara verildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
1
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir