Kemal Kılıçdaroğlu MEB binasına alınmadı, “Hesaplaşacağız” dedi

featured

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, mülakatta elenen öğretmen adayları için Milli Eğitim Bakanlığı binasına geldi. Binaya alınmayan Kılıçdaroğlu, “Saray’ın talimatıyla iş yapanları muhattap almam. Benim hedefim Saray’da oturup haksız yapan kişilerle hesaplaşmaktır. Haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler” dedi.

Memur alımlarında mülakat tartışması sürerken CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan randevu istedi. Bu talebi reddedilen Kılıçdaroğlu, bakanlık önünde yaptığı basın açıklamasından şunları dile getirdi:

“Bir kişinin hakkı gasp ediliyorsa ve bu gasp edilme Saray’ın talimatı ile yapılıyorsa buna karşı çıkmak benim en insani görevimdir. Nerede torpil, adam kayırmacılık oluyorsa buna karşı çıkmak benim boynumun borcudur. Dün bir feryadı dile getirdim. KPSS’de 80, 90, 95 puan evlatlarımızın sözlü mülakatlardan elendiğini duydum. Gencecik evlatlarımıza yazıktır günahtır. Gencecik evlatlarımıza yazıktır günahtır. Daha düne kadar mülakatlar artı 3 eksi 3 puan verilecektir uygulaması neden terk edildi? Büyük haksızlık var. Evlatlarımıza haksızlık var. Haksızlık yapanlarla nasıl hesaplaşacağımızı görecekler.” 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir