Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a İstanbul Sözleşmesi tepkisi

featured

CHP lideri Kılıçdaroğlu, İstanbul Sözleşmesi’ni fesheden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a tepki gösterdi. Kılıçdaroğlu, “İktidardaki zorbaya dersini kadınlar verecek, sözleşme geri gelecek” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün gece yarısı aldığı kararla kadınlara yönelik şiddetin önlenmesi ve buna karşı mücadele edilmesine ilişkin düzenlemeleri içeren İstanbul Sözleşmesi’ni feshetti. Karara kadınlar, sivil toplum örgütlerinin yanı sıra muhalefet partilerinden de tepki geldi.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı şu sözlerle eleştirdi:

Kadınlara “İstanbul Sözleşmesi” sözü

“Sevgili halkım. Bir devlet gece yarısı kararnameleri ile yönetilemez. Bir gece yarısı kararnamesi ile 42 milyon kadının hakkı, hukuku, onların ellerinden alınamaz. Buradan bütün kadın kardeşlerime sesleniyorum. Haklarınıza, hukukunuza sahip çıkınız. Sizin hayatınızı cehenneme döndürenlerin kimler olduğunu iyi öğreniniz. Çocuklarınızın, kız çocuklarınızın hakkına, hukukuna sahip çıkınız. Ben söz veriyorum, her zaman, her yerde, her ortamda bütün kadınların hakkına, hukukuna sahip çıkacağım. Adalet neredeyse orayı arayacağım. Adaletten yana olacağım. Sizden yana olacağım. Sizin hakkınızdan, hukukunuzdan yana olacağım. Sizin hakkınızı, hukukunuzu her yerde, her platformda sonuna kadar savunacağım, söz veriyorum.”

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir