Kürşat Ayvatoğlu’nun ifadesi ortaya çıktı: Kokain değil pudra şekeri

featured

Lüks aracında uyuşturucu madde kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan AK Parti Genel Merkezi’nin eski büro personeli Kürşat Ayvatoğlu, adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakıldı. Gözaltındaki ifadesi ortaya çıkan Ayvatoğlu, görüntülerde burnuna çektiği maddenin kokain değil pudra şekeri olduğunu savundu.

DW Türkçe muhabiri Alican Uludağ’ın şahsi sitesi ankaragazetecisi.com‘un haberine göre; 26 Mart 2021 tarihinde otomobilinde uyuşturucu kullandığı görüntüler sosyal medyaya sızdırılınca Ankara’da gözaltına alınan ve AK Parti’yle ilişiği kesilen Kürşat Ayvaoğlu, emniyetteki işlemlerden sonra mahkemeye çıkarıldı. Savcılık soruşturmasında ifade veren Ayvatoğlu, adli kontrol talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi.

Kürşat Ayvatoğlu: Kokain değil pudra şekeriydi

Hakkındaki kokain iddialarını reddeden Kürşat Ayvatoğlu’nun savcılıktaki ifadesi şöyle:

“Görüntülerdeki sürücü koltuğunda oturan beyaz gömlekli kişi benim. Bu video, yaklaşık 2 yıl önce Kastamonu’da benim haberim olmadan çekilmiş. Yanımda bulunan ve sesi gelen şahıslardan ön koltukta oturan kişi, benim çocukluk arkadaşım D.O. isimli şahıstır. Yine arka koltukta videoyu çeken kişi ise arkadaşım U.K.’dir. Bu iki arkadaşım da Kastamonu’da ikamet eder. Görüntülerdeki benim burnuma çekmiş olduğum madde kesinlikle uyuşturucu madde değildir.

Bu madde pudra şekeridir. Biz zaten arkadaş ortamında yabanca müzik dinlerken şaka, taklit amaçlı sanki uyuşturucu madde kullanıyormuşuz gibi yaparak eğleniyorduk. Bazen burundan sanki kokain çeker gibi bazen de esrarlı sigara içer gibi yapmış olduğumuz şakalar vardır. Ancak bugüne kadar yapmış olduğum bu şekildeki şakaları kesinlikle videoya çekmedik. Zaten bu görüntünün de benim haberim olmadan çekildiği aşikârdır. Benim kesinlikle hayatım boyunca kokain maddesi kullanmadım.

Ben hiç kimseyi uyuşturucu maddeye özendirmedim. Çünkü ben bu görüntülerde uyuşturucu madde kullanmıyorum. Bu konuyla ilgili olarak mağdurum. Bana şantaj yapıldı. Bu konuyla ilgili de suç duyurusunda bulunacağım.

Borcu olan kişiler şantaj malzemesi yapmış

Bu video benim bilgim olmadan aracın arka koltuğunda oturan Y.M. isimli şahsın ortağı olan U.K. tarafından çekilmiş görüntüdür. Bu tarihten yaklaşık 20 gün önce Y.M. ile ortak arkadaşımız olan M.D. isimli şahıs beni arayarak acil bir konu ile ilgili görüşmek için beni Kastamonu’ya çağırdı. Bunun üzerine Kastamonu’ya gittim. Orada M.D. ile görüştüm. Bana Y.M’nin haber yolladığını, kendisinden alacaklı olduğum paradan vazgeçmemi, senedi işlemden kaldırmamı, eğer senedi işlemden kaldırmazsam ellerinde bana ait bir içeriğini söylemediği video olduğunu, bu videoyu sosyal medyaya vereceklerini söyledi.

Ben, beni sıkıntıya düşürecek, herhangi bir görüntüm olmadığını bildiğim için kesinlikle alacağımdan vazgeçmeyeceğimi, ellerinden geleni yapmalarını, yasal olarak gerekli suç duyurularını yapacağımı M.D’ye söyledim. Daha sonra durumu avukat arkadaşıma anlattım. O da benim yanıma Ankara’ya geleceğini, konuyla ilgili gerekli suç duyurusunu yapacağımızı söyledi. Ancak bu dönemde görev yaptığım partinin kongreleri olması nedeniyle ben avukatıma daha sonra suç duyurusunda bulunalım dedim. Dün gece sosyal medyada bana ait bu görüntülerin yayınlandığını görünce, hemen arkadaşım olan avukatımı aradım. Kendisi bana sabah saatlerinde Ankara’da olacağını söyledi.”

Kürşat Ayvatoğlu, çıkarıldığı mahkemede adli kontrol şartı ve yurt dışı yasağı getirilerek serbest bırakıldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir