Mücahit Birinci kimdir? | Avukat Mücahit Birinci nereli, kaç yaşında? | Mücahit Birinci alışacaksınız biyografi

featured

AK Parti MKYK Üyesi Avukat Mücahit Birinci kimdir? Habertürk’te katıldığı programdaki “alışacaksınız” sözleriyle gündeme gelen, sonrasında ise “Akıllı Çavuş” isimli twitter hesabında paylaşılan iddialarda adı geçen Birinci, internette en fazla sorgulanan isimlerin başında geliyor. Peki Mücahit Birinci kimdir, nerelidir, kaç yaşındadır?

Mücahit Birinci, Hülya Hökenek’in sunduğu Enine Boyuna programına konuk olmuş ve Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen ile tartışmasıyla gündeme oturmuştu. Ersan Şen’in, Naci Ağbal’ın aninden görevden alınmasını eleştirmesi üzerine, Mücahit Birinci de “Alışacaksınız, alışacaksınız. Başkanlık sistemine alışacaksınız” ifadelerini kullanmıştı. Sonrasında bir açıklama yaparak sözlerinin farklı noktalara çekildiğini belirten Birinci, yaşanılan bu tartışmanın sonrasında çok konuşulmuştu. İşte Mücahit Birinci’ye dair detaylar…

MÜCAHİT BİRİNCİ KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

Mücahit Birinci, 1974’te Rize’de doğmuştur. İlkokulu Abdi İpekçi İlkokulu’nda okumuş, ortaokul ve lise öğrenimini ise Akasya Koleji’nde tamamlamıştır. 1998’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra 2000 yılında avukatlık mesleğine başlamıştır.

Tefekkür, Yeni Yaklaşım gibi dergi ve internet sitelerinde Türkiye, dünya siyaseti ve yakın tarih üzerine köşe yazıları kaleme almaktadır.

AK Parti MKYK Üyesi olan Birinci, Yeşilay Cemiyeti, Genç Yönetici ve İş Adamları Derneği (GYİAD), Şehriyar /Derneği, Demokrat Hukukçular Derneği, Kas Hastalıkları Derneği gibi pek çok sivil toplum kuruluşuna da üyedir.

MÜCAHİT BİRİNCİ BABASI KİMDİR?

Mücahit Birinci, 21/01/2021 tarihinde vefat eden gazeteci ve roman yazarı Yavuz Bahadıroğlu‘nun (Niyazi Birinci) oğludur.

MÜCAHİT BİRİNCİ AİLESİ

Mücahit Birinci, evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir