PFDK’dan Fatih Terim’e 2 maç men cezası!

featured

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim’e Çaykur Rizespor maçında saha kenarındaki hareketleri ve söylemleri nedeniyle 2 maç men cezası verdi.

Tecrübeli teknik adam, bu ceza sonrası sarı kırmızılıların ligde oynayacağı Hatayspor (deplasman) ve Fatih Karagümrük (iç saha) maçlarında takımının başında olamayacak.

PFDK’nın resmi açıklaması

“GALATASARAY A.Ş. teknik sorumlusu FATİH TERİM’in, 19.03.2021 tarihinde oynanan GALATASARAY A.Ş.-ÇAYKUR RİZESPOR A.Ş. Süper Lig müsabakasında, FDT’nin 41/1-c ve 35/4. maddeleri uyarınca 3 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 19.500.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, olayın oluş şekli dikkate alınarak FDT’nin 12. Maddesinin uygulanması suretiyle neticeten 2 RESMİ MÜSABAKADA SOYUNMA ODASINA VE YEDEK KULÜBESİNE GİRİŞ YASAĞI ve 13.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.”

Futbol Disiplin Talimatı’nın ilgili maddelerinde ne diyor?

Fatih Terimin ceza aldığı maddelerin ayrıntısı şöyle:

Madde 41/1-c: Görevlilere ve diğer kişilere 2 ila 5; fiillerin müsabaka görevlilerine yönelik olması halinde ise 3 ila 7 müsabakada soyunma odasına ve yedek kulübesine giriş yasağı veya 21 ila 50 gün arasında hak mahrumiyeti cezası, verilir.

Madde 35/4: Bu talimatta yer alan sportmenliğe aykırı hareket, sportmenliğe aykırı açıklamalar, kişilik haklarına saldırı, hakaret, tehdit, tükürme, ayrımcılık, bilinçli kart görme, şiddetli hareket, saldırı ve kavga ihlalleri nedeniyle, ilgili maddelerde belirtilen cezalara ek olarak, futbolculara ve lig statülerinde belirtilen sahaya girebilecek kişilere, Süper Lig için 13.000 TL’den 65.000 TL’ye kadar, 1. Lig için 6.500 TL’den 33.000 TL’ye kadar, 2. Lig için 3.000 TL’den 13.000 TL’ye kadar, 3. Lig için 1.500 TL’den 7.000 TL’ye kadar para cezası verilir.

FATİH TERİM’DEN ADALET TEPKİSİ

Sık sık cezaya maruz kalan Fatih Terim, PFDK’nın kararı sonrası Twitter hesabındaki profil resmini “terazi” olarak güncelledi ve adalet beklentisi içinde olduğu mesajını verdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir