Philip Morris sigara fiyat listesi |Sigaraya bir zam daha geldi! Sigara zamları 2021

Sigaraya zam haberi, tiryakileri paniğe sürükledi. Sigara fiyatlarında fahiş artışlar yaşandığı belirtiliyor. Peki sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar? İşte 2021 sigara zammı ve Philip Morris hakkında detaylar...

featured

Sigaraya zam haberi sonrası pek çok kişi 2021 sigara zammı ve Philip Morris fiyat listesini aramaya başladı. Geçtiğimiz günlerde Royal Tobacco sigara markalarına zam yapılmış ve diğer firmaların sigaralarına da zam yapılacağı haberi tiryakileri üzmüştü. Peki sigaraya zam geldi mi? Sigara fiyatları ne kadar? 2021 sigara zammı ve Philip Morris fiyat listesi hakkında son gelişmeler haberimizde…

TIKLAYINIZ >> Royal Tobacco sigaralarına zam geldi, Royal Tobacco fiyat listesi

Ekonomideki kötü gidişatın yansıması olarak hemen her gün yeni bir zam haberi ile karşı karşıya kalıyoruz. Enflasyondaki artış ve hayat pahalılığı bir türlü azaltılamazken, zamlardan etkilenen son ürün grubu sigara oldu.

SİGARAYA YENİ ZAM MI GELDİ?

Royal Tobacco sigaralarına gelen zammı ilk duyuran isimlerden biri olan Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, önceki gün Twitter hesabından yaptığı açıklamada sosyal medyada gündeme gelen Philip Morris sigara markalarına zam yapıldığı haberlerini yalanlamış ancak uyarıda bulunmayı da ihmal etmeyerek, “Şuan Philips Morris Pm sisteminde fiyat budur diğer zamlı haberlere haberlere itibar etmeyiniz. Fake yayılan sigara fiyat zammı 5 lira diye geçti, gerçi olursa da şaşırmayın” ifadelerini dile getirmişti.

Bugün ise bir açıklama daha yapan Özgür Aybaş, “Değerli dostlar şuan yine bir liste dolaşıyor 2 TL zamlı liste doğruluğunu teyit için bekliyoruz zamlı liste doğrulandığında paylaşacağım.” dedi.

Philip Morris marka sigaraların zam gelmiş olduğu iddia edilen 8 Aralık’tan itibaren geçerli olacak fiyat listesi şu şekilde:

Philip Morris sigara fiyat listesi

Öte yandan Özgür Aybaş, sigara firmalarının zam öncesi ürün kısıtlamasına gittiğini ve kendilerine ürün satmadıklarını belirterek şöyle sitem etti:

“Buradan sigara firmalarına Pazarın liderleri 3 firmaya açıkça sesleniyoruz. Ya ürünleri kısıtlamayın Ticari etik gereği satışınızı yapın. Yada zam gelecekse biran evvel yapı. Bizi tüketici ile karşı karşıya getirmeyin Türkiye geneli Tekel Bayileri olarak tepkimiz büyük olacaktır.

Zamlar derhal açıklanmalıdır zam yoksa ürün kısıtlamak nedir ? Tüketici perişan esnaf perişan sigara yok diye aldığı viskiyi geri bırakan müşteriler var ticaretimizle oynamayın Derhal zamlar açıklanmalıdır @TTBP2016″

SİGARANIN İNSAN SAĞLIĞINA ZARARLARI NELERDİR?

Dünya Sağlık Örgütü’ne (DSÖ) göre nikotin kullanım bozukluğu olarak da isimlendirilen tütün bağımlılığının temel belirtileri şunlardır:

  • Kullanımı kontrol etme kabiliyetinin bozulması,
  • Tütün kullanımına diğer etkinliklere göre daha fazla öncelik verilmesi,
  • Zararlarla veya olumsuz sonuçlarla karşılaşılmasına rağmen kullanıma devam edilmesi ile kendini gösteren güçlü bir nikotin kullanma isteği,
  • Nikotinin gitgide eski etkisini kaybetmesi (tolerans geliştirilmesi),
  • Nikotin kullanımının kesilmesi veya azaltılması sonrasında yoksunluk belirtilerinin görülmesi,
  • Tütünün etkilerinin neden olduğu, alevlendirdiği, yineleyici toplumsal ya da kişiler arası sorunlar olmasına karşın tütün kullanımını sürdürme (Örneğin; tütün kullanımıyla ilgili olarak başkalarıyla tartışmalara girme),
  • Yineleyici bir biçimde tehlikeli olabilecek durumlarda tütün kullanma (Örneğin; yatakta sigara içme),
  • İşteki, okuldaki ya da evdeki konumunun gereği olan başlıca yükümlülüklerini yerine getirememe ile sonuçlanan, yineleyici tütün kullanımı (Örneğin; işini engelleme.)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir