Hasan Said Hasan kimdir? PKK’nın YBŞ Genel Sorumlusu Seyit kod adlı Hasan Said öldü mü?

PKK terör örgütünün YBŞ Genel Sorumlusu 'Seyit' kod adlı Hasan Said Hasan, Irak'ın Sincar bölgesinde etkisiz hale getirildi. Peki Hasan Said Hasan kimdir? İşte ayrıntılar...

featured

PKK terör örgütüne Milli İstihbarat Teşkilatı’nın (MİT) nokta atışı operasyonuyla büyük bir darbe daha vuruldu.

MİT, Irak’ın kuzeyinde PKK/KCK’nın işgali altındaki Sincar bölgesinde gerçekleştirdiği nokta operasyonda PKK mensuplarından YBŞ Genel Sorumlusu “Seyit” kod adlı Hasan Said Hasan’ı etkisiz hale getirdi.

HASAN SAİD HASAN KİMDİR?

Örgütün üst düzey mensuplarının katıldığı “PKK Ocağı”nda ve Mazlum Doğan İdeolojik Akademisi‘nde eğitim gören Hasan Said Hasan, PKK/KCK Yürütme Konseyi üyesiydi ve Irak Devleti’nce bölücü faaliyetlerinden dolayı aranmaktaydı.

Sincar Halkı üzerinde hâkimiyet kurmak isteyen gayrimeşru odaklarla iş birliği yaparak, söz konusu terör odaklarının Yezidi Halkı üzerinde tahakküm kurmasına aracılık eden ve teröre hizmet eden YBŞ Genel Sorumlusu Seyit Kod Hasan Said Hasan’ı MİT söz konusu faaliyetleri doğrultusunda hedef listesine aldı.

MİT’TEN NOKTA ATIŞI OPERASYON

MİT’in sahadaki ajanları vasıtasıyla, PKK’nın Sincar’da faaliyet gösteren kolu YBŞ’nin Genel Sorumlusu olan Hasan Said Hasan’ın; örgüte ait silah ve mühimmat sevkiyatlarının yanı sıra Suriye ve Irak arasında örgüt mensuplarının intikallerini organize ettiği, çocuk yaştaki Yezidilerin PKK’ya kazandırılması ve örgütsel eğitim alması faaliyetini planladığı tespit edildi.

Hasan Said Hasan’ı izlemeye alan MİT; üst düzey diğer PKK mensupları ile Sincar’da bir araya geldiği haberini alması üzerine operasyon kararı aldı ve hedefini Sincar’da hassas bir operasyonla etkisiz hale getirdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir