Resmi Gazete: FETÖ ve PKK elebaşları dahil 377 kişinin mal varlıkları donduruldu

featured

Resmi Gazete’de yayınlanan 07 Nisan 2021 Tarihli ve 31447 Sayılı kararıyla “Malvarlığının Dondurulması Kararı” yayımlandı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan’ın imzasını taşıyan kararla, listede yer alan kişi ve kuruluşların Türkiye’deki malvarlıkları donduruldu.

T.C. Resmi Gazete – Sayı: 31447

Resmi Gazete’de yayınlanan kararda “6415 sayılı Kanunun 7 nci maddesinin 3 üncü fıkrası uyarınca, aynı Kanun’un 3 üncü (Fon sağlanması veya toplanması yasak fiiller) ve 4 üncü (Terörizmin finansmanı suçu) maddesine giren fiilleri gerçekleştirdikleri hususunda makul sebeplerin varlığına istinaden ekli listede adı geçen kişi, kuruluş ve organizasyonların Türkiye’de bulunan malvarlıklarının dondurulması kararlaştırılmıştır” denildi.

Yayınlanan listede 365 kişi ve 12 kuruluş sıralanırken, birinci bölümde “FETÖ/PYD Terör Örgütü”, ikinci bölümde “DEAŞ Terör Örgütü”, üçüncü bölümde “PKK/KCK Terör Örgütü” ve son olarak dördüncü bölümde ise “DHKP/C Terör Örgütü” yer aldı.

Listede kimler var

Listede en dikkat çeken isimler ise 205 kişinin sıralandığı “FETÖ/PYD” bölümünde aldı. Malvarlığı dondurulan isimler arasında Fetullah Gülen, Koza İpek Holding’in eski yönetim kurulu başkanı Hamdi Akın İpek, darbe girişiminin ardından kapatılan Samanyolu Yayın Grubu Genel Müdürü Hidayet Karaca, yine 15 Temmuz’dan sonra kapatılan Zaman gazetesinin genel yayın yönetmeni Ekrem Dumanlı ve eski Polis Akademisi öğretim üyesi Önder Aytaç bulunuyor.

PKK yöneticileri Ali Haydar Kaytan, Cemil Bayık, Duran Kalkan, Murat Karayılan, Remzi Kartal, Sabri Ok, Rıza Altun ve Zübeyr Aydar’ın malvarlıkları donduruldu. Suriye Demokratik Güçleri komutanı Mazlum Kobani (Ferhat Abdi Şahin) de listede yer aldı.

Resmi Gazete’de yayınlanan kararda yer alan ve FETÖ, PKK, IŞİD ve DHKP/C’ye finansmanla suçlanan ve malvarlıkları dondurulan kişilerin olduğu listenin tamamı için tıklayınız.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir