CHP, Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı uyarı talebiyle disipline sevk etti

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, skandallarıyla gündeme gelen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan'ın uyarı talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu'na sevk edildiğini açıkladı.

featured

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), açıklamalarıyla kamuoyunda tartışmalara yol açan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan hakkındaki kararını duyurdu.

CHP Sözcüsü Faik Öztrak tarafından yapılan açıklamada, Tanju Özcan‘ın uyarı talebiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edildiği belirtildi.

TANJU ÖZCAN NE DEMİŞTİ?

Daha önce Türkiye’deki sığınmacılarla ilgili açıklamalarıyla eleştiri oklarını üzerine çeken CHP’li Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, yakın zamanda katıldığı bir programda kendisinden tüp bebek tedavisi konusunda yardım isteyen bir kadınla arasında geçen konuşmayı anlatırken kullandığı ifadeler nedeniyle tepkilerin hedefi olmuştu.

TANJU ÖZCAN KİMDİR?

12 Aralık 1973 tarihinde Galip Bey ve Emine Hanım’ın çocuğu olarak Bolu’da dünyaya geldi. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden mezun oluşunun ardından serbest avukat olarak çalıştı.

Milletvekili seçilmeden önce belediye meclis üyeliği ve Boluspor yöneticiliği görevlerini sürdürdü. İlk defa 2011 Türkiye genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisinden Bolu milletvekili olarak meclise girdi. Türkiye Büyük Millet Meclisi 24. Dönem Başkanlık Divanı Kâtip üyesiydi. Hiçbir partinin tek başına iktidar olmak için gereken sandalye sayısına ulaşamadığı Haziran 2015 Türkiye genel seçimlerinde tekrar CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. Kasım 2015 Türkiye genel seçimlerinde de CHP Bolu milletvekili olarak meclise girdi. 2018 Türkiye genel seçimlerinde bir kez daha Bolu milletvekili seçildi.

İlk kez 29 Mart 2009 yerel seçimlerinde CHP’den Bolu belediye başkan adayı olmuş fakat seçilememiştir. 10 sene aradan ve 3 dönem milletvekilliğinden sonra 31 Mart 2019 tarihinde yapılan yerel seçimlerde CHP’den tekrar Bolu belediye başkanlığına aday gösterildi. Milletvekilliğinden istifa eden Özcan, aldığı yüzde 52.71 oy oranı ile belediye başkanı seçildi. 5 Nisan 2019 tarihinde kendi isteğiyle Kur’an-ı Kerîm’e el basıp yemin ederek belediye başkanlığı görevini selefi Alaaddin Yılmaz’dan devraldı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir