Türkiye-Letonya maçına seyirci alınmayacak

featured

Türkiye Futbol Federasyonu, 30 Mart Salı günü İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadı’nda oynanacak Türkiye-Letonya maçına seyirci alınacağını duyurmuştu ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu karar gözden geçirilerek maçın seyircisiz oynanması yönünde görüş birliğine varıldı.

TFF’den yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Dünyamızı ve ülkemizi etkisi altına alan Covid-19 pandemisinin seyri ile ilgili son gelişmeler üzerine TFF Sağlık Kurulu yeni bir değerlendirme yapmıştır.

Yeni tedbirler ve önlemler alınması gerekebilecek bu dönemde, riskler oluşturacak uygulamalar yapılmaması ve seyircili maç oynanması gibi etkinliklerin düzenlenmemesi hususunda TFF Sağlık Kurulu görüş birliğine varmıştır.

TFF Yönetim Kurulu ile paylaşılan bu görüş doğrultusunda, A Milli Takımımızın 30 Mart Salı günü oynayacağı 2022 FIFA Dünya Kupası Avrupa Elemeleri maçına seyirci alınması uygun bulunmamıştır.”

Sağlık Bakanlığı koronavirüs risk haritasının son durumuna göre İstanbul, her 100 bin kişiye düşen 251,12 vaka ile ‘çok yüksek riskli’ kategorisinde yer alıyor. TFF ise maçların seyircili oynanmasını istediklerini ancak bilim kurulundan gelecek onaya göre hareket edileceğini açıklamıştı.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir