Son dakika! İmam Hatiplilere yönelik sözleri başını yaktı! Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Son dakika haberi: İmam hatipliler hakkında bir konserinde söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan ünlü şarkıcı Gülşen, çıkarıldığı mahkemede tutuklandı.

featured

Son zamanlarda sahne kostümleri ve açtığı LGBT bayrağı nedeniyle eleştirilerin hedefi haline gelen şarkıcı Gülşen, bir konserinde imam hatiplilere yönelik söylediği sözler nedeniyle ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama’ suçlamasıyla hakkında başlatılan soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Nisan ayındaki bir konserinde “İmam hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor” dediğini videosu aylar sonra paylaşılan şarkıcı Gülşen, iktidar ve muhafazakar kesimin hedefi oldu. AK Partililerin art arda hedef gösterdiği Gülşen, bu sabah İstanbul Beşiktaş’taki evinde polis ekipleri tarafından gözaltına alındı.

TEPKİ ÇEKEN SÖZLER İÇİN ÖZÜR DİLEDİ

Sözlerinin kamuoyunda tepki çekmesi sonrası sosyal medya hesabından verdiği mesajda özür dileyen Gülşen, söz konusu paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

“Uzun yıllardır birlikte çalıştığım çalışma arkadaşlarım ile iş ve çalışma ortamında yapmış olduğum bir espri toplumu kutuplaştırmayı hedefleyen kimseler tarafından öne çıkarılarak yayınlanmıştır. Sözlerimin ülkemizdeki kutuplaştırmayı hedefleyen kötü niyetli kimselere malzeme vermiş olmasından dolayı üzgünüm. İnandığım özgürlüğü savunurken, eleştirdiğim radikal uca kendimin savrulduğunu görüyorum. Videodaki söylemimden rahatsızlık duyan ve incinen herkesten özür diliyorum. Daha başka bir dil bulmalıydım; bulacağım… “

EMNİYETTEKİ İFADESİ ORTAYA ÇIKTI

Gözaltı kararı sonrası götürüldüğü emniyette ifadesi alınan Gülşen, hakkındaki suçlamaları reddetti. Soruşturmaya konu olan sözlerinin sadece arkadaşıyla aralarında geçen bir muhabbet olduğunu söyleyen ünlü şarkıcı, şöyle dedi:

“Konser 30 Nisan’daydı. Benim kadromda klavye müzisyeni olarak yer alan Miraç isimli arkadaşımın lakabı ‘imam’dır. Talihsizlik olarak bu iki kelime bir araya gelmiştir. Arkadaşımız imam hatipte okumamıştır. Muhtemelen şarkı arasında Miraç ile aramızda geçen konuşmadır.

Ben orkestrama hitaben, ‘Beni seyircilerimin arasında omuzlarınızda taşıyın’ demem üzerine bana orkestra arasından, ‘Seni imam taşısın’ şeklinde cevap verince bahse konu konuşma aramızda geçmiştir. Konsere katılanlara ya da medyaya hitaben yaptığım bir konuşma değil.

Ünlü şarkıcı Gülşen, imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle tutuklandı

“GÖRÜNTÜLER PROVOKATİF OLARAK SERVİS EDİLDİ”

Ben ülkesini seven, fırsat eşitliğine inanan, kimseyi ayırıp örselemeyen bir sanatçıyım. Bu kısa görüntü aylar sonra kim tarafından ne amaçla servis edildi bilmiyorum. Ancak provokatif amaçlı olarak servis edildiğini düşünüyorum. Aramızdaki esprilerin bu haliyle kamuoyuna yansıması yanlış anlaşıldı.

Ülkenin tüm değerlerine ve hassasiyetlerine saygım sonsuzdur. Kesinlikle atılı suçlamayı kabul etmiyorum. Ben memleketimin bütünlüğünü din, dili ırk hiçbir şekilde kategorize etmeden, ülkemin bütünlüğünü ve refahını görmek için mücadele ediyorum. En yakın arkadaşıma yaptığım esprinin insanları kışkırtıcı bir şekilde yorumlanmasını kabul etmiyorum.

Yıllardır tanınan bir insanım. Şu ana kadar meslek hayatımda herhangi bir grubu veya insanı ayırt ya da kategorize etmedim. Şakalaşmanın herhangi bir gruba yönelik nefret içerikli olarak algılanması beni çok üzdü.”

GÜLŞEN CEZAEVİNE GİRDİ

Emniyette ifadesi alındıktan sonra savcılık tarafından tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edilen ünlü şarkıcı tutuklanarak Bakırköy Kapalı Kadın Cezaevi’ne gönderildi. Cezaevi girişinde bekleyen akrabaları ve arkadaşları, Gülşen’i alkışlarla içeri gönderdi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir