Zaho saldırısını protesto eden göstericiler Türk bayrağına saldırdı!

featured

Kuzey Irak bölgesindeki Zaho‘ya düzenlenen saldırının Türkiye tarafından yapıldığını iddia eden Iraklı göstericiler, Bağdat’ta bulunan eski büyükelçilik binasında (şimdi ise kültür merkezi ve vize işlemleri için kullanılıyor) bulunan Türk bayrağını indirdi.

thumbnail
İlişkili Yazı
Zaho nerede? Zaho haritadaki yeri neresi? Duhok Zaho saldırısını kim yaptı? Zaho olayı nedir?

Bir başka görüntüde ise yine Bağdat’taki göstericilerin Türk bayrağını yaktığı görüntüler göze çarpıyor.

NE OLMUŞTU?

Irak’ın kuzeyindeki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi’ne bağlı Duhok şehrindeki Zaho’ya havanlı saldırı gerçekleştirildi. Turistik bölgeye düzenlenen saldırıda ilk belirlemelere göre; 8 kişi yaşamını yitirirken, 23 kişinin de yaralandığı bildirildi.

Irak cephesi ve uluslararası basın saldırıdan Türk askerini sorumlu tutarken, Dışişleri Bakanlığı ise iddiaları yalanlayıp gerçeğin aydınlatılması için Türkiye’nin hazır olduğunu, faillerin ortaya çıkarılması için Irak tarafını iş birliği yapmaya davet etti.

Öte yandan Türk güvenlik kaynakları, Irak’ın kuzeyindeki operasyonlar sonucunda terör örgütünün dağılma noktasına geldiğini, örgütün içinde bulunduğu zor durumdan kurtulmak için yalan, dezenformasyon gibi ahlak dışı yollarla çıkış arayışında olduğunu kaydetti.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir