Ziraat Bankası reklam müziği 2021 şarkıyı söyleyen kim? | Ben ölsem de gönlüm sendedir güzel yekte?

featured

Ziraat Bankası’nın “Z Mobil Kuşağı” hazırladığı reklam filmi büyük ilgi gördü. Özellikle reklamda çalan müzik beğeni topladı. Peki Ziraat Bankası reklamı müziğini kim söylüyor? “Ben ölsem de gönlüm sendedir güzel yekte…” sözlerinin geçtiği şarkıyı seslendirenin yanıtı haberimizde…

Ziraat Bankası’nın yeni reklamında, dijital dünyanın içine doğmuş Z kuşağından ilham alan yaratıcı ekip, günlük yaşamını internetin olanaklarıyla zenginleştiren ve Ziraat Mobil’i kullanan her yaştan 14 milyon kullanıcısını dinamik bir kurgu ve enerjik bir müzikle anlatıyor.

Happy People Project tarafından hazırlanan kampanyanın prodüksiyonunu DEPOfilm üstlenirken, yönetmen koltuğunda Hakan Can yer alıyor.

Ziraat Bankası reklamında çalan şarkı ile kimin söylediği merak ediliyor. Reklam müziğinde çalan şarkı Hey Douglas imzalı Yekte parçasıdır.

DJ Hey Douglas – Emin Yasin Vural (VEYasin)

Ancak bizler bu şarkının melodisini çok daha farklı bir yerden biliyoruz. Usta sanatçı Kemal Sunal’ın başrolünde oynadığı ve Yeşilçam’ın efsane filmlerinden olan Sakar Şakir filminde çalan bu unutulmaz müzik, hepimizin hafızasında yer etmiştir. Filmde çalan müziğin sahibi ise bir başka usta sanatçı olan Zafer Dilek‘dir.

Zafer Dilek

Sanatçının 1976 yılında çıkardığı “Oyun Havaları” albümünde yer alan Yekte ve diğer parçalar, dönemin birçok Yeşilçam filminde kullanılmıştı.

Elbette Zafer Dilek’in enstrümantal olarak yorumladığı bu müziğin asıl sahibi ise ünlü şarkıcı Alpay‘dır.

Alpay (Ahmet Alpay Nazikioğlu)

Sanatçı, 1973 senesinde çıkardığı 45’likte Yekte/Seni Dileniyorum parçasını seslendirmiştir.

İşte sırasıyla Hey Douglas, Zafer Dilek ve Alpay’dan Yekte yorumları:

Hey Douglas-Yekte (2015) / (Ziraat Bankası Reklam Müziği)

Zafer Dilek-Yekte (1976)

Alpay-Yekte (1973)

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir