ABDULLAH ERDEM CANTİMUR KİMDİR? Mehmet Şimşek’in yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur biyografisi

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in yardımcılarından Abdullah Erdem Cantimur'un özgeçmişi merak konusu oldu. İşte Cantimur hakkında ayrıntılı bilgiler...

featured

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yardımcısı Abdullah Erdem Cantimur kimdir? Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yardımcılığına Abdullah Erdem Cantimur atandı. Atama kararı sonrası Cantimur’un özgeçmişi merak konusu oldu.

ŞİMŞEK İSTEDİ, ERDOĞAN ONAYLADI

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in çalışmak istediği bakan yardımcılarına Cumhurbaşkanından onay çıktı. Şimşek, kısa sürede 4 bakan yardımcısı ile çalışması bekleniyordu. Şimşek’in bakanlığının görev alanındaki tüm faaliyetleri bakan yardımcılarının koordinasyonuyla yürütmek istediği, bu nedenle bakan yardımcısı atamalarına önem verdiği biliniyordu.

ATAMA KARARI RESMİ GAZETE’DE

Beklenen atama kararı gece yarısı geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın imzasıyla bakan yardımcılıklarına atama kararları, Resmi Gazete’de yayımlandı.

Karara göre, Hazine ve Maliye Bakanlığı bakan yardımcılıklarına Abdullah Erdem Cantimur, Osman Çelik, Zekeriya Kaya ve İsmail İlhan Hatipoğlu atandı. 4 bakan yardımcısından Abdullah Erdem Cantimur merak konusu oldu.

Abdullah Erdem Cantimur kimdir?

ABDULLAH ERDEM CANTİMUR KİMDİR?

Pek çok kişi Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in yeni yardımcısını merak etti ve ‘Abdullah Erdem Cantimur kimdir?’ sorusunun cevabını aramaya başladı. Peki Abdullah Erdem Cantimur kimdir, nereli, kaç yaşında? İşte Abdullah Erdem Cantimur’un biyografisi…

Abdullah Erdem Cantimur, 1961 yılında Kütahya’nın Simav ilçesinde dünyaya geldi. Üniversite eğitimini Anadolu Üniversitesi Kütahya İdari Bilimler Yüksek Okulu‘nda bitirdi. THK Üniversitesinde “İşletme Ana Bilim Dalı“nda Yüksek Lisans yaptı. 15 Ocak 1980 tarihinde Serbest Mali Müşavir olarak çalışmaya başladı.

Bir dönem Dumlupınar Üniversitesi Simav Meslek Yüksek Okulunda Gelir ve Harcama Üzerinden Alınan Vergiler, Mali Tablolar ve Analizi derslerinde Öğretim Görevlisi olarak görev yaptı. Kütahya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası’nda dört dönem Yönetim Kurulu üyeliğinde bulundu. Yeminli Mali Müşavirlik yaptı. Çeşitli gazetelerde Vergi ve Sosyal Güvenlik konularında yazılar yazdı.

AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olan ve 22. Dönem Kütahya Milletvekili seçilen Cantimur, TBMM Kamu İktisadi İşletmeleri Komisyonu Sözcüsü olarak görev yaptı. KİT Komisyonunda Bağ-Kur, SSK, Emekli Sandığı, Yurtkur, İş-Kur, İşsizlik Sigortası Fonu, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu, Milli Piyango İdaresi gibi kitlerin alt komisyon başkanlığı görevini yürüttü. AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Başdanışmanlığı ile Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Ankara Şube Başkanlığı görevlerinde bulundu.

AK Parti Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcılığı görevini yürütürken, 30 Mayıs 2012 tarihinde Maliye Bakan Yardımcısı olarak atanmıştır. 2023 yılının Haziran ayında yeniden bakan yardımcılığına getirildi. Cantimur evli ve 4 çocuk babasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir