Alpaslan Çakar kimdir, nereli, kaç yaşında?

Ekonomi haberleri gündemde çok fazla yer tutarken bu konularda açıklama yapan isimlerde gündeme oturuyorlar. Gündeme dair yaptığı açıklamalarla dikkatleri üzerine çeken Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar'ın kim olduğu merak edildi. Peki Alpaslan Çakar kimdir, nereli, kaç yaşında?

featured

Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar yaptığı açıklamalarla gündem olurken, vatandaşlar tarafından kim olduğu merak edildi ve internette en çok aratılan kişiler arasına girdi. Alpaslan Çakar hakkında sorulan kimdir, nereli, kaç yaşında gibi soruların cevaplarını haberimizin detaylarında bulabilirseniz. Peki Alpaslan Çakar kimdir, nereli, kaç yaşında?

ALPASLAN ÇAKAR KİMDİR?

Alpaslan Çakar, 1995 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu, 1996 yılında Ziraat Bankası’nda Müfettiş Yardımcısı olarak meslek hayatına başladı. Müfettişlik ve Şube Müdürlüğü görevlerinde bulunan Çakar, Bölge Baş Müdürlüğü ve Daire Başkanlığı yaptı. 2010 yılından itibaren Bireysel Bankacılık, Operasyonel İşlemler, Dağıtım Kanalları Yönetimi ve Ödeme Sistemleri alanlarında Genel Müdür Yardımcısı olarak görev yaptı.

Son olarak haziran 2018’de Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı olan Alpaslan Çakar 26 Mart 2021 tarihinde Ziraat Bankası Genel Müdürü oldu. Çakar, Ziraat Finans Grubu iştiraklerinden Ziraat Teknoloji, Ziraat Hayat Emeklilik, Ziraat Sigorta, Ziraat GYO, Ziraat Bank International AG ve Ziraat Moskova’da Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Üyeliği görevlerini de yürüttü. Alpaslan Çakar evli ve dört çocuk babasıdır.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir