Bağcılar Belediyesi’nin ‘Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi’ne ödül

Abdullah Özdemir başkanlığında dikkat çeken işlere imza atan Bağcılar Belediyesi, Sakarya'da düzenlenen IDC Türkiye Future Enterprise Ödülleri'nde 'Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi' ile ödüle layık görüldü.

featured

Bağcılar Belediyesi, IDC Türkiye Future Enterprise Ödülleri’nde “BBdX Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi” ile ödül aldı.

Türkiye’nin en kapsamlı teknoloji etkinlikleri arasında yer alan IDC DX Summit bu yıl Sakarya’da düzenlendi. “Digital-first Strategies for the Innovative Enterprise” temasıyla düzenlenen programda pek çok kamu ve özel sektör temsilcileri boy gösterdi.

BAĞCILAR BELEDİYESİ’NE 2’NCİLİK ÖDÜLÜ

Teknoloji alanındaki çalışmaların ödüllendirildiği etkinlikten Bağcılar Belediyesi de ödülle ayrıldı. Belediyenin “Dijital Şehir İkizi Sürdürülebilir Şehir Yönetimi Projesi” projesi 2’ncilik ödülüne layık görüldü.

‘ŞEHİR YÖNETİMİNE FARKLI BİR VİZYON KATACAK’

Bilgi Teknolojileri ve Akıllı Şehirler dalında verilen ödülü Bağcılar Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Selçuk Güldüler aldı. Türkiye’deki bütün belediyelere örnek olan bir çalışmaya imza attıklarını söyleyen Güldüler, yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

“Ödülü Bağcılar Belediye Başkanımız Abdullah Özdemir ve belediyemiz adına alıyorum. Dijital Şehir İkizi Projesi şehir yönetimine farklı bir vizyon kazandıracak. Günümüz teknolojilerini takip ederek yürüttüğümüz akıllı şehir uygulamalarımızı geliştirmeye devam edeceğiz.

PROJENİN AMACI

Ödül kazanan projeyle, Bağcılar’ın dijital bir ikizi oluşturularak afet ve acil durumlarda, şehirdeki bütün yapı stoğu ve mekânsal verilerin CBS tabanlı olması amaçlanıyor.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir