Çanakkale okullar tatil mi? 30 Kasım Çanakkale tatil mi? Çanakkale Valiliği son dakika açıklama

Lodos ve fırtınanın etkili olduğu olduğu Çanakkale'de öğrenciler okulların tatil olup olmadığını merak ediyor. Peki 30 Kasım Salı günü Çanakkale'de okullar tatil mi? Çanakkale okullar tatil mi? İşte Çanakkale Valiliği son dakika açıklaması...

featured

Çanakkale okullar tatil mi? sorusunun cevabı binlerce öğrenci tarafından merak ediliyor. Kuvvetli rüzgar, fırtına nedeniyle birçok şehirde 30 Kasım Salı günü 1 gün süreyle yüz yüze eğitime ara verildiği açıklandı. Lodos ve fırtınanın etkili olacağı Çanakkale’de okullar tatil mi? 30 Kasım Çanakkale tatil mi? İşte Çanakkale Valiliği son dakika açıklaması…

Marmara Bölgesi’nde etkili olan şiddetli lodos nedeniyle hayat olumsuz etkilendi. Pek çok ilde okullar tatil edildi. Lodosun vurduğu Çanakkale’de ulaşımda sorun yaşanıyor.

KOCAELİ’NDE OKULLAR TATİL EDİLDİ

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurdu. Yavuz sosyal medyadan “Olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle İlimiz genelinde eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir. Kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personel izinli sayılacaktır” açıklaması yaptı.

BİR TATİL HABERİ DE SAKARYA’DAN GELDİ

Sakarya Valisi Çetin Oktay Kaldırım, olumsuz hava koşulları ve lodos nedeniyle yüz yüze eğitim öğretime bir gün ara verildiğini duyurarak, “Sevgili hemşehrilerim, ilimizde hayatı olumsuz etkilemeye devam eden hava koşulları ve lodos nedeniyle, eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle ara verilmiştir.” ifadesini kullandı.

BURSA VE YALOVA’DA EĞİTİME ARA VERDİ

Bursa Valisi Yakup Canbolat yapmış olduğu açıklamada, “Kıymetli Bursalı hemşehrilerim; hayatı olumsuz etkilemeye devam eden lodos nedeniyle 30 Kasım Salı günü bir gün süreyle; bütün eğitim kurumlarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir. Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel idari izinli sayılacaktır.” ifadelerini kullandı.

Yalova Valiliği’nden de eğitime ara verilmesiyle ilgili olarak şu açıklama yapıldı:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün değerlendirmelerine göre;  ilimiz genelinde devam eden olumsuz hava koşulları ve lodosun (yarın) 30 Kasım 2021 Salı   gününde de devam edeceği bildirilmiştir.

Hemşehrilerimizin, öğretmen ve öğrencilerimizin mağduriyet yaşamaması için; resmî-özel tüm okullar, halk eğitim merkezleri, özel öğretim kursları, motorlu taşıt sürücü kursları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerimiz, resmî okullardaki destekleme ve yetiştirme kurslarımız ile özel okullardaki takviye kurslarımız da dahil olmak üzere bütün eğitim kurumlarında 30 Kasım 2021 Salı günü bir günlük ara verilmesi uygun görülmüştür.

Kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan malûl ve engellilerimiz, hamile personelimiz de ayrıca bir talimat veya talebe gerek kalmaksızın bir gün süreyle idari izinli sayılacaklardır.”

ÇANAKKALE OKULLAR TATİL Mİ?

Çanakkale okullar tatil mi diye binlerce öğrenci arama yaparken, beklenen duyuru geldi. Çanakkale Valiliği şiddetli lodos fırtınası nedeniyle açıklama yaparak vatandaşları uyardı. Valilikten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 483-1_ÇNK numaralı uyarısı ile kuvvetli rüzgar ve fırtınanın bu gece ve yarın (30.11.2021 Salı)da Çanakkale İl Genelinde yüksek kesimler başta olmak üzere batı ve güneybatı yönlerden 60-90 km/sa, yüksek kesimlerde yer yer 100km/sa üzeri hızda tam fırtına şeklinde devam etmesinin beklendiği bildirilmiştir.

İlimizde hayatı olumsuz etkileyeceği değerlendirilen bu meteorolojik tahminler nedeniyle;

1- İlimiz genelinde Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmî ve özel tüm eğitim ve öğretim kurumlarımızda yüz yüze eğitime 30 Kasım 2021 Salı günü 1 (bir) gün süreyle ara verilmesine karar verilmiştir.
2-Aynı gün Kamu kurumlarında çalışan hamile personeller ile engelli ve kronik rahatsızlığı bulunan personeller idari izinli sayılacaktır.
3- Kuvvetli rüzgar, fırtına ve tam fırtınanın oluşturabileceği çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması önem arz etmektedir.
4- İl Afet Müdahale Planında görevli bulunan çalışma gruplarının personel, taşıt ve ekipman olarak müdahale için hazırlıklı bulunmaları gerekmektedir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Çanakkale Valiliği 30 Kasım 2021 tarihinde yüz yüze eğitime ara verildiğini ilan etti.

Çanakkale okullar tatil mi?

TIKLAYINIZ>> Valilik açıkladı: Lodos nedeniyle İstanbul’da yüz yüze eğitime yarın ara verildi

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir