Chomsky, Türk izleyicisiyle buluşuyor

featured

Dilbilimci, filozof, tarihçi, toplumsal eleştirmen, düşünür ve politik aktivist Noam Chomsky, 16 Mayıs Pazar günü Çınar Oskay’ın sunduğu ‘Konuşmamız Lazım’a konuk oluyor.  92 yaşındaki ünlü düşünür ile buluşma GAİN’de yayınlanacak.

Türkiye’de de çok sayıda kişinin yakından takip ettiği, konuştuğu oturumlar ve konferanslar katılımcı rekoru kıran, sözleriyle her defasında gündem olan modern düşünür Noam Chomsky, 16 Mayıs Pazar günü saat 14.00’de başarılı gazeteci Çınar Oskay’ın sunduğu ‘Konuşmamız Lazım’ isimli programa konuk oluyor. Bugüne dek Yuval Noah Harari, Amin Maalouf, İoanna Kuçuradi gibi isimleri ağırlayan program, GAİN platformu üzerinden yayınlanacak. 

Modern dil biliminin babası olarak kabul edilen, 150’den fazla kitaba imza atmış Chomsky, 92 yaşında ve hala günceli en iyi değerlendiren isimlerden biri. Ünlü düşünür, Konuşmamız Lazım’da pandeminin getirdikleri, Türkiye ve dünyada ekonomik ve politik durum ile modern bireyin geleceği üzerine konuşacak. 

Chomsky neler anlattı?

İnsanlığın tarihte hiç görmediği tehditlerle yüz yüze kaldığını savunan Chomsky, bunları çevresel tehditler, nükleer savaş tehdidi ve pandemi tehdidi başlıkları ile özetliyor. Düşünür, yazar, bilim insanı yönüyle olduğu kadar politik aktivist yönüyle de dünyanın her yerinde büyük saygıyla karşılanan Noam Chomsky, Çınar Oskay ile söyleşisinde de, “pandemide insanlık hakkında neler öğrendiğimizi, demokrasi ve popülizm arasındaki tehlikeli ilişkiyi, Trump’ın gidişi ve Trumpizm’in yeni dönemini, kapitalizmin çöküş evresini ve tüm bu karmaşada yolunu bulmaya çalışan insanlığın kaderini nelerin etkileyeceğini” anlatıyor. “İnsanın efendileri” olarak tanımladığı ve dünyayı yönettiğini savunduğu büyük sermayedarların düzeni karşısında, insanoğlunun zihnini nasıl özgürleştirebileceğini ve dünyayı değiştirmek için bireysel çabamızın işe yarayıp yaramayacağını tartışacak. 

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir