Çorum Diyanet-Sen Başkanı Aleyna Tilki’yi hedef gösterdi

featured

Diyanet-Sen Çorum Şube Başkanı İsmail Şanal, ünlü sarkıcı Aleyna Tilki’nin Çorum’da vereceği konser öncesi yetkililere çağrı yaparak, konserin iptal edilmesi gerektiğini savundu. Son dönemde artan festival ve konser yasakları ile şarkıcı Gülşen‘in tutuklanmasından sonra birçok sosyal medya kullanıcısı konuyla ilgili tepkilerini dile getirdi.

İsmail Şanal, Çorum’un Osmancık ilçesinde 16 Eylül tarihinde düzenlenecek Pırlanta Pirinç Festivali’nde sahne alması planlanan Aleyna Tilki’nin konserinin iptal edilmesi için ‘şehrin idarecilerine’ çağrıda bulundu.

thumbnail
İlişkili Yazı
Son dakika! İmam Hatiplilere yönelik sözleri başını yaktı! Şarkıcı Gülşen tutuklandı

Şanal’ın Facebook hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

“Aleyna tilki OSMANCIK’ta konser verecekmiş…

Şehrin kültürüne, sanatına, sosyal yaşamına, geleneklerine, değerlerine ve inancına katkı sağlamayan,Dini ve milli değerlerimizi ayaklar altına alan birilerini İlçemizde görmek istemiyoruz.

Toplumun ahlakıyla zıt hayat yaşayan, Lgbt savunucusu kişilerin sanatçı kimliğiyle insanların önüne rol model gibi sunulmasına karşıyız.

Şehrin idarecilerini toplumun hassasiyetlerini dikkate almaya ve programın iptali için gereğini yapmaya davet ediyoruz.”

diyanet-sen ismail şanal aleyna tilki'yi hedef aldı

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir